باشگاه خبرنگاران/معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۹۹ درصد ثبت نام کلاس اولی‌های استان کرمان انجام شده و شاید در مناطق روستایی تعدادی باقی مانده باشد.
عباس ضیاء گفت: پیش بینی ورود ۶۵ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس را در کل استان برای سال تحصیلی جدید داریم.
ضیاء با تاکید بر اینکه تلاش بر این بوده سنجش این دانش آموزان انجام شود گفت: ۵۰ درصد این دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته در پیش دبستانی سنجش شده اند.
معاون آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: ثبت نام کتاب این دانش آموزان نیز از طریق سامانه انجام شده و روز اول مهر کتب تحویل این دانش آموزان می‌شود و مشکلی نداریم. ضمن اینکه در برخی مناطق محروم استان وزارتخانه کمک کرده و کتاب رایگان در اختیار دانش آموزان می‌گذاریم.
او افزود: جشن شکوفه‌ها ویژه کلاس اولی‌ها روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۸ صبح و جشن غنچه‌ها برای پیش دبستانی‌ها نیز در همان روز ساعت ۱۰ برگزار خواهد شد.
ضیاء بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان اتباع افغانستان نیز انجام شده و در برخی شهرستان‌ها که تعداد اتباع بیشتر است، فضای اجاره‌ای تامین کرده و مشکل خاصی نداریم ضمن آنکه تعدادی دانش آموز فاقد هویت نیز در استان کرمان داشتیم که فرمانداری نامه داده و تحت پوشش قرار دادیم.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: کمبود معلم داریم و پیگیر هستیم برای آغاز سال تحصیلی این مشکل کمبود معلم را حل کنیم.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00