ایسنا/مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: حدود ۱۸۰ روستا در استان زیر حد نصاب دانش آموز دارند که در این روستاها یک هزار و ۴۰۰ نفر دانش آموز در ۴۰ مدرسه‌ی مرکز روستایی تحصیل می‌کنند.
منطقه آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با بیان این‌که بیش از ۹۹ درصد دانش آموزان استان در مقطع ابتدایی تحت پوشش دستگاه تعلیم و تربیت قرار دارند، اظهار کرد: با تمام ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی تلاش می‌کنیم تمام نوآموزان و دانش آموزانی که در استان شش سال خود را به پایان رسانده‌اند، اول مهرماه وارد مدرسه شوند.
وی افزود: قهرمانی دانش آموزان فوتسال آذربایجان شرقی در مسابقات آسیایی نیز تحسین برانگیز است، این موفقیت را مدیون همت و تلاش تمامی مسئولان حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش استان هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی درخصوص مطالبات بازنشستگی فرهنگیان، اظهار کرد: بخشی از مطالبات فرهنگیان به ویژه پاداش بازنشستگان در شهریور ماه پرداخت شد و بخشی دیگر نیز در حال پیگیری است.
وی در رابطه با سایر اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان، گفت: اجرای رتبه بندی معلمان که بخشی از انگیزه بخشی به معلمان است، در بستر مدرسه و دستگاه تعلیم و تربیت انجام می‌شود.
وی در رابطه با آمادگی اداره کل آموزش و پرورش استان برای بازگشایی مدارس، بیان کرد: این آمادگی در قالب ستاد پروژه مهر در ۳۹ منطقه و ناحیه استان به ریاست فرمانداران و چهار کمیته همراهی استان اجرا می‌شود، این کمیته‌ها شامل، کمیته ساماندهی نیروی انسانی، تامین و تجهیز امکانات و فضای آموزشی، اطلاع رسانی و نظارت و ارزیابی است.
وی افزود: تا ۱۰ مهرماه هیچ‌گونه ماموریت و مرخصی برای روسای آموزش و پرورش استان و مربیان مدارس انجام نمی‌شود تا با آمادگی کامل آماده‌ی بازگشایی مدارس باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: حدود ۳۴۰۰ نفر از نیروهای فرهنگی در راستای اجرای قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف برخی از نیروهای حق التدریسی و آموزشیار های سواد آموزی، از سیستم خارج شده و ۱۲۰۰ نفر وارد آموزش و پرورش می‌شوند.
وی در خصوص افزایش ظرفیت نیروهای آموزش و پرورش، گفت: این افراد از یک مهرماه وارد مدارس می‌شوند، این امر باعث افزایش میزان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه شده و باعث از بین رفتن دغدغه‌ی جدی بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش می‌شود.
وی با اشاره به وجود ۳۸ هزار کلاس درس در سطح استان، افزود: از ابتدای مهرماه ۴۱هزار و ۵۸۳ نفر از معلمان، مدیران و مربیان پرورشی در مدارس دولتی و ۱۰ هزار در حوزه غیر دولتی فعالیت خواهند کرد.
وی از ورود ۱۶۰۲ نفر معلم به آموزش و پرورش استان خبر داد و بیان کرد: این افراد بعد از توانمندسازی و دریافت آموزش‌های لازم، با آخرین یافته‌های علمی وارد کلاس درس می‌شوند.
پاشایی افزود: ۱۰ عنوان دوره آموزشی نیز برای مربیان، سرباز معلم‌ها و نیروهای مدارس غیردولتی نیز ارائه می‌شود.
وی اولویت بخشی به سواد آموزی والدین بی سواد را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان دانست و گفت: حین ثبت نام دانش آموزان، باید کارنامه تحصیلی اولیا نیز به مدارس تحویل داده شود.
وی افزود: سال تحصیلی جدید در راستای آماده سازی مدارس، ۳۵ پروژه آموزشی در قالب ۲۱۰ کلاس افتتاح شده است و تغییرات اساسی نیز مانند تعمیر و بهسازی مدارس، هماهنگی سرویس ایاب و ذهاب با مشارکت اتوبوسرانی و شهرداری انجام شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf