باشگاه خبرنگاران/علی فتحی نیا رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: ماموران یگان حفاظت اداره آبادان دو صیاد متخلف که با استفاده از موتور برق و شیوه‌ای ناجوانمردانه در نهر مارد این شهرستان اقدام به صید ماهی کرده بودند، را دستگیر کردند.
او افزود: متخلفان پس از مشاهده ماموران پس از جا گذاشتن موتور برق، از محل متواری شدند ولی این افراد شناسایی و سپس دستگیر شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان ادامه داد: از این متخلفان علاوه بر یک دستگاه موتور برق ادوات صید غیرمجاز نیز کشف و ضبط شد.
فتحی نیا گفت: استفاده از موتور برق و جریان الکتریسیته موجب فلج شدن ماهی‌ها می‌شود و صیادان پس از تلف شدن ماهی ها، آن‌ها را با تور از سطح آب جمع آوری می‌کنند.
او افزود: شعاع عمل این دستگاه با توجه به ولتاژ دستگاه متغیر است و علاوه بر ماهی ها، دیگر جانداران موجود در آب‌ها را نیز از بین می‌برد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان در پایان ادامه داد: صید غیرمجاز ماهی با جریان الکتریسته یکی از روش‌های کشتار دسته جمعی ماهیان است که عواقب سوئی بر مجموعه اکوسیستم آبی در محل صید و نیز خطر برق گرفتگی شدید برای صیادان را در پی دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335