باشگاه خبرنگاران/رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کوهستانی بودن و شرایط مناسب آب وهوایی سنگان مهمترین ویژگی برای تولید بهترین انار در استان شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در بازدید از باغات انار شهرستان خاش در منطقه سنگان تأکید کرد: ارقام اناری که از سایر استان‌ها به این محل منتقل وکشت شده کیفیت وکمیت به مراتب بالاتری بدست آمده وبه عملکرد بیش از ۲۰تن در هکتار رسیده است .
دکتر زورقی افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی تلاش بخش کشاورزی ارتقای تولید در واحد سطح می‌باشد .
او گفت : در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان دارای ۲هزار ۱۶۴هکتار انارستان میباشد که از این میزان ۱۵۹۵هکتار بارور میباشد وپیش بینی می‌شود بیش از ۱۹هزارتن انار تولید گردد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مهمترین ارقام انار استان را رقم سنگانی، میر یحیایی، کیانی، بی هسته، گلابی، ملس ساوه، شیشه کپ فردوس، بجستانی برشمرد و افزود»: رقم سنگانی با ۵۰۰هکتار بیشترین سطح را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است :زمان برداشت انار در سیستان وبلوچستان اول شهریور تا پایان آبان ماه بوده وبیشتر بصورت تازه خوری وتهیه رب انار مصرف می‌شود. تحمل شرایط سخت ونیاز آبی کمتر از خصوصیات بارز انار دراین استان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c