تسنیم/سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام ثبت‌نام و پرداخت اینترنتی شهریه دانشگاه‌ها، افراد سودجو اقدام به سوءاستفاده از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کنند.
سرهنگ‌ مرتضی بزی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ایام ثبت‌نام و پرداخت اینترنتی شهریه دانشگاه‌ها، افراد سودجو اقدام به سوءاستفاده از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کنند.
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در مورد استفاده دانشجویان از نت‌سراها بیان کرد: دانشجویان در صورت امکان از رایانه‌های عمومی برای پرداخت اینترنتی شهریه استفاده نکنند و هرگز اطلاعات شخصی و حساب بانکی خود را در اختیار فرد یا افراد حاضر در کافی‌نت‌ها قرار ندهند و در این خصوص از افراد مطمئن کمک بگیرند.
وی یادآور شد: دانشجویان در هنگام پرداخت‌های اینترنتی دقت لازم را در مورد درگاه‌های بانکی جعلی(فشینگ) داشته باشند. برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربردی همیشه از وب سایت‌های ایمن که آدرس آن ها با https:// شروع می‌شود، استفاده کرده و از وب سایت‌هایی که آدرس اینترنتی آنها با http: شروع می‌شود، برای وارد کردن اطلاعات حساس استفاده نکنند.
سرهنگ بزی تاکید‌ کرد: در صورت وارد نمودن اطلاعات حساب مالی خود از صفحه کلیدهای مجازی تعبیه شده در صفحات پرداخت(درگاه‌های بانکی) یا کیبورد مجازی ویندوز استفاده نکنند و در صورت امکان بعد از انجام عملیات پرداخت به دستگاه های خودپرداز مراجعه کرده و رمز دوم کارت خود را تغییر دهند.
وی افزود: کاربران باید برنامه‌های کاربردی و به ویژه مرورگر اینترنت خود را بروز نگه دارند، زیرا بیشتر بدافزارها از حفره‌های امنیتی نسخه‌های تاریخ گذشته برای نفوذ استفاده می‌کنند. در ضمن قبل از انجام تراکنش‌های بانکی به وسیله تلفن‌های هوشمند نسبت به فعال بودن فایروال و نصب آنتی ویروس اقدام کنند.
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در مورد اینترنت رایگان در مراکز عمومی بیان کرد: ناامن بودن برخی از شبکه‌های وای فای رایگان در مراکز عمومی در سطح شهر و اتصال افراد به این شبکه‌ها در برخی موارد منجر به هک دستگاه قربانی و در نهایت دستیابی مجرمین اینترنتی به اطلاعات شخصی شده که این باعث سوءاستفاده از آنان می‌شود؛ در نتیجه دانشجویان عزیز برای انجام تراکنش‌های بانکی و پرداخت شهریه از شبکه‌های بی‌سیم در مراکز عمومی خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c