مهر/ رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه گفت: ۶۵ مگاپروژه برای سه سال آینده در استان در بخش های اقتصادی و عمرانی تعریف شده است.
حبیب اله وفایی عصر امروز پنج شنبه در شورای اداری استان کرمانشاه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بازار نیروی کار در استان کرمانشاه هم همچون کل کشور متاثر از سیاست های مختلف بوده است.
وی افزود: نرخ بالای بیکاری در استان اولین تاثیر خود را بر پس اندازها دارد و سپس در تشکیل سرمایه و به تبع آن تعادل بازار را متاثر می کند و این عدم تعادل هم موجب کاهش درآمد شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه گفت: کاهش درآمد، کاهش قدرت خرید و کاهش تقاضا و رکود تولید و کاهش عرضه را در یک سیکل اقتصادی در پی دارد و این امر موجب تشدید بحران های اقتصادی در استان شده است.
وفایی با بیان اینکه برای این شرایط رشد درون زای اقتصادی استان را هدف قرار داده ایم، گفت: معتقدیم درآمد پایدار با اشتغال پایدار جز بر مبنای رشد اقتصادی درون زا و پتانسیل درون استان امکان ندارد.
این مسئول افزود: کرمانشاه با داشتن ۲.۴ جمعیت کشور تنها ۱.۶۲ از تولید داخلی کشور و ۰.۶۶ درصد درآمد سرانه کشور را به خود اختصاص داده است.
وی از تعریف ۶۵ مگاپروژه برای سه سال آینده در استان در بخش های اقتصادی و عمرانی خبر داد و تصریح کرد: کاهش ۶ درصدی نرخ بیکاری برای سه سال آینده هدف گذاری شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه همچنین به تهیه بسته های اجرایی راهبردهای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: این بسته ها شامل سندرونق تولید، سند جامع اشتغال و سند بودجه کارا می شود که در صورت اجرا به صورت کامل به اهداف اقتصادی ترسیم شده می توان دست یافت.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :