باشگاه خبرنگاران/مدیر کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
علیرضا جلال‌زایی اظهار داشت: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و این استان امسال به عنوان نخستین استان میزبان همایش ملی روز جهانی جهانگردی است.
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: این مراسم با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و در سالن سینما هلال زاهدان برگزار می‌شود. برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت روز جهانی جهانگردی پیش‌بینی شده که رونمایی از دستاوردهای گردشگری استان، تجلیل از پیشکسوتان و فعالان گردشگری ایران، برپایی نمایشگاه گردشگری، غذاهای سنتی و صنایع دستی، افتتاح پروژه های گردشگری، انعقاد تفاهم‌نامه سیستان و بلوچستان 1400 و برگزاری نشست شورای راهبردی گردشگری استان با حضور وزیر گردشگری بخشی از این برنامه ها است.
او گفت: از سال 1980، سازمان جهانی جهانگردی در روز 27 سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری مراسم گرامیداشت این روز را به صورت باشکوهی برگزار می‌کند. امروزه همه متوجه نقش بی‌بدیل گردشگری در جامعه جهانی و رسیدن به صلح و توسعه پایدار با افزایش گفتگو و تعامل بین ملت ها شده‌اند.
جلال‌زایی اضافه کرد: در واقع گردشگری بر مؤلفه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاثیر عمیقی گذاشته است و در سال‌های اخیر در استان سیستان و بلوچستان با حمایت‌های دولت و مشارکت فعال مردم و رسانه‌ها حرکت رو به رشدی در گردشگری استان شکل گرفته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c