تسنیم/استاندار بوشهر با بیان اینکه سوخت شناورهای حامل کالاهای ممنوعه در استان بوشهر قطع می‌شود گفت: در این راستا خودروهای توقیفی حامل مواد مخدر باید مصادره و در اختیار دستگاه‌های کاشف برای مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.
عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رشادت‌ها و حماسه آفرینی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس به بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی پرداخت و اظهار داشت: همکاری برای بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و فراهم شدن فضای نشاط برای حضور دانش آموزان و دانشجویان در عرصه تعلیم و تربیت امری مهم و ضروری است.
وی، با قدردانی از تلاش‌های نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در برخورد با سوداگران مرگ افزود: برخورد قاطع نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی با قاچاقچیان مواد مخدر سبب شده که آلودگی مواد مخدر در نقاط مختلف کشور و حتی در کشورهای اروپایی کاهش یابد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در برخورد با قاچاق مواد مخدر، ایران، هزینه‌های سنگین نیروی انسانی و مالی متحمل شده است افزود: فرهنگ سازی در آگاهی مضرات مواد افیونی مخدر باید مورد توجه قراربگیرد چراکه برخورد سخت در برخی موارد در جلوگیری از شیوع این ناهنجاری و آسیب اجتماعی جوابگو نیست.
گراوند با تاکید بر فرهنگ سازی در آگاه سازی مضرات قلیان تصریح کرد: باید در این راستا رسانه استانی صدا و سیما باید با حضور کارشناسان آسیب‌ها و مضرات مصرف قلیان را به جامعه اطلاع رسانی کند.
وی، استفاده قلیان در مکان‌های عمومی را سبب بدآموزی دانست و تاکید کرد: فرهنگ سازی این مهم باید مورد توجه حوزه اجتماعی، جامعه شناسی و فرهنگی قرار بگیرد و استفاده قلیان در محافل عمومی از جمله سواحل بوشهر باید جلوگیری شود.
استاندار بوشهر استفاده از قلیان را دروازه ورود به چرخه اعتیاد مواد مخدر دانست و تصریح کرد: باید مضرات و آثار ناهنجار قلیان به جامعه اطلاع رسانی شود تا نوجوانان و جوانان در این چرخه قرار نگیرند.
گراوند از اجرای طرح یاری‌گران زندگی در استان خبر داد و بیان کرد: این طرح که در سطح ملی تدوین شده باید متناسب با شرایط استان‌ها بومی سازی شود.
وی، با تاکید بر نظارت دکده‌ها و اماکن فروشگاهی در مسیر تردد دانش آموزان و دانشجویان در جلوگیری از فروش قرص‌های روان‌گردان افزود: جوانان و نوجوانان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی باید از بلایا و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه داشته شوند چراکه سوداگران مرگ زمینه اعتیاد آنان به مواد مخدر و قرص‌های روان گردان فراهم می‌کنند از این نظر باید اماکن در مسیر دانش آموزان و دانشجویان برای پیشگیری از آسیب‌ها کنترل و نظارت شود.
استاندار بوشهر، با تاکید بر استمرار مبارزه با مواد مخدر در دریا و خشکی به خودروهای توقیفی حامل مواد مخدر پرداخت و گفت:همانگونه که سوخت شناورهای حامل کالاهای ممنوعه قطع می‌شود در این راستا خودروهای توقیفی حامل مواد مخدر باید مصادره و در اختیار دستگاه‌های کاشف برای مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.
گراوند، استفاده از ظرفیت هنرمندان در عرصه فرهنگ سازی در عرصه مبارزه با مواد مخدر را یک ضرورت دانست و افزود: باید در این حوزه از فضای مجازی و توانمندی هنرمندان استفاده کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22