مهر/ مدیرکل غله و بازرگانی استان کرمانشاه از پایان خرید تضمینی کلزا در این استان خبر داد و گفت: بیش از ۱۵ هزار تن محصول از کشاورزان خریداری شده است.
ماشا الله ارویسی اظهار داشت: از ابتدای خرید تضمینی کلزا تاکنون ۱۵ هزار و ۸۴۰ تن کلزا توسط ۱۹ مرکز خرید تضمینی خریداری شده است.
وی مبلغ پرداختی مطالبات به کلزا کاران را ۵۲ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان اعلام و افزود: این پرداختی ها از طریق بانک عامل انجام شده است.
مدیرکل غله و بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین کلزای خریداری شده مربوط به شهرستان‌های کنگاور و کرمانشاه بوده است، تصریح کرد: اداره کل غله و بازرگانی استان نسبت به تحویل کلزا به تنها کارخانه فرآوری دانه های روغنی در استان اقدام می‌کند.
ارویسی همچنین درباره خرید تضمینی گندم نیز عنوان کرد: تاکنون ۵۴۶ هزار و ۵۱۱ تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.
وی ارزش گندم خریداری شده را ۹۴۴ میلیارد و ۸۹ میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: تمامی کشاوزانی که تا هفته گذشته گندم را به اداره غله و بازرگانی تحویل داده اند تمام مطالبات آنها پرداخت شده است.
مدیرکل غله و بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه خرید گندم توسط ۸۰ مرکز خرید انجام شده است، گفت: ۶۳ هزار و ۷۷۳ تن گندم توسط مراکز دولتی، ۴۰۴ هزار و ۹۱۴ تن توسط سیلوهای بخش خصوصی و ۷۷ هزار و ۷۴۸ تن توسط مباشرین تعاون روستایی خریداری شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال مطالبات کشاورزان در کوتاه ترین زمان ممکن به حساب آنها واریز شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :