مهر/سال تحصیلی جدید با گردوخاک در سیستان و بلوچستان آغاز می شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان شدت می گیرد و احتمال وقوع طوفان گردوخاک در برخی مناطق نیز وجود دارد.
محسن حیدری اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش‌یابی و مدل های جوی از فردا مجدد بر سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود به طوریکه در برخی نقاط سبب خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود وزش این باد شدید شعاع دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان نظیر زابل-زهک، زهک هیرمند، زابل هیرمند و زاهدان-هیرمند را کاهش دهد و در برخی لحظات منجر به اختلال در ترددهای جاده ای شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: رعایت توصیه های بهداشتی هنگام تردد در فضای باز به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی، احتیاط در رانندگی و رعایت مقررات مربوطه در روز های پیش رو الزامی است.
حیدری با بیان اینکه اواسط وقت دوشنبه از سرعت وزش باد در شمال استان کاسته می شود، گفت: در این مدت به صورت موقت دمای هوا در شمال استان کاهش می یابد.
وی در بخش دیگری به تشریح شرایط دمایی شهرهای استان پرداخت و افزود: امروز دلگان با بیشینه دمای ۴۴.۶ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان و زاهدان با دمای ۱۵ درجه خنک ترین شهر استان شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c