صدا و سیما/رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی رویکرد اصلی تشکیلات قضایی استان را کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد.
خلیل اللهی در جلسه شورای پیشگیری از جرائم استان گفت : کاهش جمعیت کیفری از جمله برنامه های تحولی در کنار مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی است که خوشبختانه آمارها نشان می دهد که استان در این زمینه روند کاهش به خود گرفته است.
وی افزود: در این زمینه کارگروه های مختلفی تشکیل شده و اقدامات مناسبی از جمله جلوگیری از ورودی اشخاص که ضرورت حضور ندارند یا بهره مند مجرمان از مجازاتهای جایگزین خارج از زندان در حال انجام است.
به گفته وی ، در5 ماه امسال جمعیت کیفری ورودی به دادگاههای استان چهار درصد کاهش داشته است.
وی از تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در آستانه انتخابات اسفند ماه مجلس خبر داد و گفت این ستاد در انتخاباتهای دیگر هم بسیار تاثیر گذار بوده و دستورالعملهای آن از فردا به نهادهای مختلف ارائه خواهد شد.
خلیل اللهی در زمینه افزایش جرائم افراد زیر ۱۹سال استان هم گفت این افزایش تامل برانگیز و لازم است جرائم به تفکیک نوع سن و نقاط شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد تا پیشگیری های لازم انجام شود.
علیلو دادستان تبریز هم در این نشست با ارائه عملکردی از آمار جرائم و ورودی های دادگستری استان گفت: 20 درصد از ورودی های زندانیان استان در 5 ماه گذشته مربوط به سرقت و ۱۲ درصد مربوط به مواد مخدر و مواد روان گردان بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf