ایرنا/ سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به افزایش عرضه گوشت مرغ، قیمت این محصول در دو هفته گذشته روند کاهشی داشته است.
امین قربانی اظهار داشت: گوشت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلوگرم، امروز ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ ریال و روز گذشته ۱۲۷ هزار ۵۰۰ ریال عرضه شده است، این در حالی است که قیمت مصوب این محصول ۱۲۹ هزار ریال است.
وی گفت: با اقدامات انجام شده در حدود دو هفته پیش و افزایش میزان عرضه گوشت مرغ، قیمت این محصول تا ۱۱۷ هزار ریال هم کاهش یافته است به طوری که در هفته جاری قیمت برای مصرف کننده ۱۱۷ هزار ریال و یا ۱۱۹ هزار ریال هم بوده است.
قربانی گفت: قیمت مرغ زنده هم در این مدت در استان کاهش یافته و تا ۷۸ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم رسیده است.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه به علت گرانی گوشت قرمز، گرایش به مصرف گوشت مرغ زیاد است اظهار داشت: به صورت میانگین روزانه ۴۵ تا ۵۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع می شود.
بر اساس این گزارش، سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در استان مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این میزان از سایر استان ها تامین می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45