مهر/رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا با ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به استان، روند کاهش دما در نیمه شمالی استان آغاز می شود.
علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از اواخر وقت امروز با ریزش هوای سرد از عرض های شمالی به نواحی شمالی استان، سرعت وزش باد در شمال سیستان و بلوچستان افزایش می بابد.
وی ادامه داد: با افزایش سرعت وزش باد، ضمن خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در نقاط مستعد، دمای هوا نیز روند کاهشی به خود می گیرد به طوری که انتظار می رود دمای هوا در برخی نقاط بین 5 تا 8 درجه خنک تر شود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان به فعالیت سامانه بارشی اخیر در استان اشاره کرد و افزود: فعالیت سامانه تا روز دوشنبه در نیمه جنوبی استان ادامه خواهد داشت.
ملاشاهی گفت: با توجه به ماهیت بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیلها و رودخانه های فصلی وجود دارد بنابر این توصیه می شود از تردد و توقف در کنار مسیلها و رودخانه های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل احتمال برخورد صاعقه خودداری شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c