آخرین خبر/ قهرمان سابق دسته فوق سنگین وزنه برداری جهان گفت : برای تالاخادزه خوشحال و برای رضازاده ناراحت است.
بهداد سلیمی گفت : من در مجارستان هستم و برای گذراندن کلاس مربیگری به اینجا آمدم. مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان را هم دنبال می کردم. کسی هم پیش من نبود و تنها از روی گوشی موبایل سعی می کردم همه مسابقات را پیگیری کنم.
وی ادامه داد : درباره پست اینستاگرامی ام بعد از قهرمانی و رکوردشکنی تالاخادزه باید بگویم که ما جدا از رقابتی که با هم داشتیم، رفیق هم هستیم. من به عنوان یک دوست به تالاخادزه تبریک گفتم.
قهرمان وزنه برداری جهان خاطر نشان کرد : وزنه‌هایی که او زد، بسیار ارزشمند بود. 220 یکضرب، 264 دوضرب و مجموع 484 کیلوگرم را تا به حال هیچ کسی نتوانسته آن را ثبت کند و حتی به آن نزدیک شود. به هر حال هر کسی دوست دارد رکورددار از کشور خودش باشد. این باعث غرور ماست. به هر حال این رکورد تا دیروز دست حاج حسین رضازاده بوده ولی امروز دست تالاخادزه است و مردم گرجستان هم به او افتخار می کنند. از این وجه برای هر ایرانی می‌تواند ناراحت کننده باشد که رکورد از یک ایرانی گرفته شده، اما از سمت دیگر به عنوان کسی که سال ها وزنه برداری کردم، می توانم احساس کنم که چقدر اضافه یک کیلو هم به وزنه ها چقدر سخت است. به همین خاطر به او تبریک گفتم.
سلیمی گفت : بی تعارف باید بگوییم تالاخادزه قهرمان بزرگی است. به هر حال رسیدن به این رکوردها، تداوم این آمادگی و تداوم این مدال ها کار بسیار سختی است که این نشان دهنده بزرگی این ورزشکار است.
قهرمان وزنه‌برداری المپیک و جهان گفت : هیچ وقت نمی توان یک ورزشکار ابرقهرمان یا دست نیافتنی است. تجربه نشان داده در طول تاریخ همه رکوردها زده می‌شود. مطمئنا 5 سال یا 10 سال دیگر، این رکوردها هم قطعا جابجا و شکسته می شود. زمانی که حسین رضازاده وزنه 263.5 کیلویی را زد، خیلی ها می گفتند دیگر این اتفاق تکرار نمی شود، اما بعد از 10، 15 سال دیدیم که این اتفاق رخ داد. مطمئنا درباره تالاخادزه هم همین است. با این حال ما امیدواریم نفر بعدی که این رکورد را می‌زنــــد، یــک ایرانی باشد.
گفتند برگرد و رکورد را پس بگیر؛ اما شدنی نیست
بهداد سلیمی گفت : من یک سالی است که از وزنه برداری خداحافظی کردم و شاید هنوز در آن حال و هوا باشم و دوست داشته باشم بروم روی تخته. خیلی‌ها در این مدت به من گفتند که برگرد؛ به ویژه بعد از پست اینستاگرامی دیروز گفتند که بیا و خودت رکورد را پس بگیر، اما شدنی نیست. چند دلیل هم برای حرف خودم دارم. بی تعارف باید بگویم رکوردهایی که زده شده، بسیار بالاست و رسیدن به آن قطعا نیاز به چند سال تمرین سخت دارد. در ضمن اینکه هر ورزشکاری که خداحافظی می کند و از دوران آمادگی دور می شود، دیگر خیلی سخت می تواند برگردد. در آخر هم اینکه من یک مصدومیت خیلی سخت را پشت سر گذاشتم؛ مصدومیتی که حتی برای حرکت کردن و راه رفتن هم مرا اذیت می‌کند. اگر بخواهم دوباره وزنه برداری را شروع کنم، لطمات زیادی به سلامتی من وارد می شود. در مجموع علاقه ای برای برگشتن به وزنه برداری ندارم چون دغدغه‌های زندگی ام نسبت به گذشته متفاوت شده است.
طبیعی است رضازاده ناراحت باشد
وی ادامه داد : برای یک وزنه بردار وقتی رکورد دست خودش است، خیلی شرایط فرق می کند و حس خیلی خوبی است، اما شکسته شدن این رکورد توسط یک نفر دیگر می تواند اتفاق ناراحت کننده ای باشد. برای خود من هم این اتفاق رخ داد. وقتی تالاخادزه توانست رکورد یکضرب مرا جابجا کند، ناراحت کننده بود. برای رضازاده نیز قطعا همین است. ناراحت کننده‌تر از همه درباره رکوردشکنی‌های اخیر این است که این رکوردها به دست یک ایرانی شکسته می شود. رکوردها برای شکسته شدن هستند و این یک واقعیت است.
در غیاب من و سعید، فشار روی داوودی زیاد بود
قهرمان مازندرلنی وزنه برداری جهان گفت : در سنگین وزن همیشه وزنه برداری ایران مدعی بوده و پشتوانه داشته است. در جوانان ما علی داوودی را داریم که برای این رده سنی وزنه‌های خوبی را می زند، اما من حس می‌کنم چون هم من کنار رفتم و هم سعید علی‌حسینی به این مسابقات نرسید، توقعات از این جوان بالا رفته است. نباید یادمان برود که علی داوودی 19 ساله است و خیلی جا برای کار کردن و پیشرفت دارد. تا الان خیلی خوب پیشرفت کرده و نباید فشار را روی او زیاد کنیم. البته من معتقدم علی داوودی در همین مسابقه می توانست حداقل یک مدال در یکضرب، دوضرب یا مجموع بگیرد، اما به خاطر برخی اشتباهات تاکتیکی که خودش هم در آن‌ها مقصر نبود، این اتفاق رخ داد. نباید این بچه را سرخورده کرد. باید بیشتر روی او کار کرد تا بتواند راه موفقیت را به خوبی پیش ببرد. در نوجوانان هم علیرضا یوسفی را داریم که توانسته در مسابقات نوجوانان جهان قهرمان شود و هم در جوانان جهان با وجود سن کم خود برنز گرفته است.
این‌ها پشتوانه های وزنه برداری هستند و نباید رها شوند. برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی می خواهیم تا آن‌ها به مدال های با ارزشی
در آینده برسند.
رستمی تنها شانس ایران برای مدال المپیک است
وی در پایان گفت : من با کیانوش صحبت کردم. او حق داشت و می گفت فرد باتجربه ای به جز برادرش کنارش نبود که بتواند با او صحبت کند و جدول را برایش بخواند. قطعا اگر یک فرد باتجربه کنارش بود، این اتفاقات رخ نمی داد. درست است که کیانوش رستمی در 3 سال اخیر در تمامی مسابقات ناموفق بوده،‌اما نباید با او اینطور برخورد شود چون برای کیانوش میلیاردها تومان هزینه شد تا به اینجا رسیده است. وقتی چنین سرمایه‌ای داریم نباید او را رها و یا اسیر یکسری سیاست‌های غلط بکنیم. اینکه بخواهیم او را بسوزانیم و روی فرد دیگری سرمایه‌گذاری کنیم، درست نیست. اگر روی همین کیانوش سرمایه گذاری کنیم، می‌توانیم در همین المپیک توکیو هم برای او مدال خوشرنگی متصور شویم. سهراب به خاطر مصدومیت کتفش هنوز آمدن یا نیامدنش مشخص نیست. از سوی دیگر با توجه به تیمی که امسال در جهانی داشتیم و فقط در اوزان غیرالمپیکی مدال گرفتیم، عملا تنها شانس ایران برای گرفتن مدال در المپیک کیانوش رستمی است./


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9