فارس/ سردار کیومرث شیخی صبح امروز در دیدار فرماندهان انتظامی کردستان با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از شهریور 59 شروع شد، اما در برخی استان‌های مرزی مانند کردستان از همان سال 58 شروع شده است.
وی اضافه کرد: این دفاع همچنان در این نقاط وجود دارد و شهادت برخی همکاران در نقاط مرزی گواه این ادعاست.
وی افزود: با توجه به آمار بیکاری که در استان وجود دارد همه فشارها برای تامین معیشت به سمت مرزهاست در حاشیه مرز روستاهای متعدد وجود دارد که مردمان آن فاقد شغل‌های ثابت نیستند.
فرمانده مرزبانی استان کردستان گفت: بیش از 25 هزار نفر در کردستان مشغول کولبری بودند که با بستن بازارچه‌های موقت مرزی با این عنوان که اقتصاد مردم مملکت را درست کنند، مشکلات جدی‌تری برای ما ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: نمی‌دانیم الان با این ساز و کار بحث اقتصاد مملکت با بستن این بازارچه‌ها درست شد یا نه.
فرمانده مرزبانی استان کردستان گفت: از روزی که بازارچه‌های مرزی در استان مسدود شد است مشکلات مرزبانی در مرزها بیشتر شده و نوک پیکان هم همیشه به سمت مرزبانی است.
شیخی اضافه کرد: مردمی که در حاشیه مرز هستند مشکل دارند و اگر این مشکل حل نشود تبعات زیادی دارد که اگر حل نشود حتی در شهرها هم خود را نشان خواهد داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34