باشگاه خبرنگاران/کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: وقوع صاعقه، بارش تگرگ، طغیان رودخانه‌های فصلی در نیمه جنوبی استان و مناطق مرکزی و ارتفاعات شمالی پیش بینی می‌شود.
مریم سلاجقه با اشاره به اینکه آسمان استان صاف تا کمی ابری است، گفت: تا اوایل هفته آینده و در ساعات بعدازظهر در اکثر مناطق استان افزایش ابر، وزش تند باد‌های لحظه‌ای به همراه رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود.
او افزود: برای امروز میزان سرعت وزش باد در شهر‌های شرقی و شمالی استان وبرخی ارتفاعات غربی شدت خواهد داشت.
او تصریح کرد: برای فردا میزان ناپایداری‌ها تقویت می‌شود همچنین در شهر‌های شرقی، شمالی خصوصا در کویر شداد، فهرج و ریگان وزش باد همراه با گرد و خاک لحظه‌ای و کاهش کیفیت هوا در این مناطق همراه است.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان توصیه کرد: از تردد در حاشیه رودخانه‌ها فصلی خودداری شود و برداشت محصول تسریع یافته و انبارداری مناسب شود.
سلاجقه اظهار داشت: در حالی که فهرج در ۲۴ ساعته گذشته با ۴۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را پشت سر گذاشته لاله زار با ۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان به ثبت رسیده است.
او حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۷ درجه‌ی سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۳۳ درجه سانتیگراد می‌رسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00