باشگاه خبرنگاران/مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر سیرجان گفت: در شناسایی یک پهنه در منطقه بم، موفق به کشف یک وسعت و پهنه فلزی و پلی‌متال شدیم.
حسین اکبری مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل گهر گفت: تاکنون اکتشاف عمومی در ۲ مورد از ۳۲ تارگت تعریف شده از این پهنه آغاز شده و یکی از آن‌ها به مرحله حفاری رسیده است.
اکبری بیان داشت: مطالعات این تارگت در سطح یک ۲۵ هزارم بوده و با انجام عملیات ژئوشیمی و ژئوفیزیک، احتمال کانسار مس- طلا در آن می‌رود که اگر حفاری جواب بدهد، به نتیجه قطعی خواهیم رسید.
او افزود: تارگت دیگری که اکتشاف آن آغاز شده در ناحیه صعب العبور در منطقه جنوب بم واقع شده است.
اکبری، از ورود به فاز شناسایی و پی جویی در خراسان رضوی از سوی این شرکت نیز خبر داد و گفت: این شناسایی‌ها تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته و مطالعات عکس‌های ماهواره ای، همچنینعملیات ژئوشیمی و بررسی نقشه‌های زمین شناسی آن نیزانجام شده و احتمالا از هفته آینده تیمی برای بررسی آنومانی‌ها به این منطقه اعزام می‌شوند.
مدیر اکتشافات و توسعه معادن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان گفت: برنامه امسال شرکت، انجام ۴۰ هزار متر حفاری در منطقه گل‌گهر و سایر مناطق کشور است که تاکنون ۲۵درصد از این میزان معادل ۱۰هزار متر حفاری از برنامه پیش‌بینی شده انجام شده است.
اکبری افزود: ۲۵ هزار متر حفاری در منطقه گل‌گهر سیرجان و ۱۵ هزار متر حفاری در سایر مناطق کشور پیش بینی و هدف گذاری شده است.
او اظهار داشت: با توجه به اینکه انعقاد قرارداد‌های مربوطه در خردادماه اتفاق افتاد، این شرکت با حفاری ۱۰ هزار متر از برنامه عقب نیست و به نظر می‌رسد بتوانیم تا پایان سال به هدف خود دست یابیم.
مدیر اکتشافات و توسعه معادن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان گفت: اهداف اکتشافی که این شرکت پیگیری می‌کند، تنها منحصر به منطقه سیرجان نیست، بلکه بخش کوچکی از آن در سیرجان دنبال می‌شود.
او بیان داشت:با توجه به ظرفیت و بزرگی گل‌گهر، این شرکت در همه نقاط کشور فعالیت داشته و با شرکت‌های بزرگ هم‌تراز خود در زمینه‌های اکتشافات و همچنین مشاوره همکاری دارد.
اکبری گفت: فعالیت جدی که اکنون از سوی این شرکت پیگیری می‌شود، حفاری در منطقه گل‌گهر است.
او بیان داشت: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان متشکل از ۶ معدن بزرگ به وسعت حدود ۷۵ کیلومتر مربع است، اما علامت سئوال‌هایی همچنان وجود دارد که آیا ذخایر این شرکت محدود به همین معادن با عمق فعلی است یا خیر؟ لذا با اطلاعاتی که جمع آوری کرده ایم، پاسخگویی به این پرسش‌ها را در دستور کار داریم.
اکبری همچنین از برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی معادن کوچک توسط این شرکت خبر داد و گفت: طرح از سوی سازمان ایمیدرو برنامه ریزی شده لذا بررسی معادن غیرفعال در ۵۰ محدوده آهنی را در سطح کشور در دستور کار قرار دادیم.
او تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاعات به تازگی از سوی ایمیدرو به این شرکت ارسال شده و با توجه به تعداد زیاد معادن، تیم کارشناسی در حال بررسی موضوع است.
اکبری یادآور شد: به نظر می‌رسد برخی از این معادن، غیرفعال نباشند، بلکه ذخایر آن‌ها در گذشته برداشت شده و در حقیقت دیگر ذخیره‌ای در آن‌ها وجود نداشته باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00