فارس/ در چند هفته اخیر با توجه به اقداماتی که در برخی استان‌ها نسبت به حذف نام شهید از معابر شهری اقداماتی صورت گرفته بود، در استان یزد نیز عکسی در شبکه‌های مجازی در حال بازنشر شدن است که در آن چیزی به نظر می‌رسد نام شهید حذف شده که صحت و سقم این ماجرا را طی گفتگویی با سید جمال عزیزی، شهردار یزد جویا شدیم.
وی در پاسخ به سؤال اینکه آیا تاکنون در استان یزد حذف نام شهید از تابلوهای معابر شهری صورت گرفته یا خیر؟ گفت: تاکنون هیچ‌گونه حذف نام شهید از تابلوهای معابر شهری استان یزد صورت نگرفته است.
شهردار یزد با تاکید بر اینکه حذف نام شهید از تابلوهای معابر شهری در برنامه شهرداری یزد قرار ندارد، افزود: در برخی نقاط این مسئله پیش آمده که به واسطه کمبود برچسب شهید برای نصب روی تابلو معابر شهری، پیمانکار برای تهیه این برچسب‌ها اقدام کرده که در این زمان شخصی اقدام به عکس گرفتن از تابلو و نشر آن در فضای مجازی با عنوان حذف نام شهید کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: اگر هم در استان یزد نسبت به حذف نام شهید به صورت خواسته یا ناخواسته اقدامی صورت گرفته باشد به طور قطع برخورد خواهیم کرد و اصلاحات لازم صورت خواهد گرفت.
عزیزی با اشاره به اینکه ما خودمان کارگزاران نظام جمهوری اسلامی هستیم و نسبت به حذف نام شهید حساسیت داریم تصریح کرد: شهید و شهادت در نظام جمهوری اسلامی فارغ از هر نوع خط و خطوط سیاسی، یک اصل است و همه نسبت به این اصل حساسیت داشته و آن را قبول دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b