ایرنا/ ارتفاع موج در سواحل جنوبی جزیره قشم به چهار پا رسیده است و از این رو اسکله‌های گردشگری قشم روز شنبه به طور کامل تعطیل است.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.
علی اشتری افزود: سرعت بادهای جنوب شرقی در جنوب و غرب جزیره قشم به ۲۴ نات رسیده و وسعت دید بین ۲ تا ۶ کیلومتر است.
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: هوای ابری،غبار محلی و وزش باد پدیده های قالب صبح امروز قشم هستند.
وی افزود: برای بعد از ظهر نیز افزایش ابر، رعد و برق، رگبار باران و افزایش باد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.
اشتری اظهار کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ‌کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اخطار هواشناسی مبنی بر شرایط ناپایدار جوی و افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی احتمال اختلال در تردد شناورهای مسافری در محدوده قشم، هرمز و لارک وجود دارد.
اشتری افزود: از این رو به گردشگران و مسافران توصیه می‌شود برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود اتخاذ کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121