صدا و سیما/فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال ۱۴ گونه پستاندار در این استان از سوی شکارچیان غیرمجاز شکار شد.
اسماعیل قلی‌زاده افزود: این گونه‌های جانوری شامل چهار راس آهو، سه راس کل و بز، یک راس قوچ، یک قلاده گرگ و پنج سر خرگوش است.
وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده، ۱۲۲ شکارچی متخلف که در مجموع مبادرت به ۸۹ مورد تخلف کرده بودند توسط محیط‌بانان این استان به دام افتادند.
قلی‌زاده افزود: از این شکارچیان غیرمجاز ۲۳۷ فقره ادوات و وسایل شکار از جمله پروژکتور، دوربین چشمی، تور ماهیگیری، تور زنده گیری پرندگان، قفس نگهداری پرنده و فشنگ به دست آمد.
وی تعداد شروع به شکار حیات وحش از سوی شکارچیان خاطی را ۱۷ مورد، سلاح‌های مجاز و غیرمجاز کشف و ضبط شده را به ترتیب ۲۱ و ۱۱ قبضه اعلام کرد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست زنجان گفت: در ۶ ماهه امسال همچنین ۱۲۶ قطعه پرنده شامل ۱۰۶ سهره طلایی، یک قطعه بالابان و ۱۹ قطعه کبک از سوی شکارچیان متخلف زنده گیری، ۱۵ قطعه کبوتر و فاخته، شکار شده و ۴۶ قطعه ماهی رودخانه ای و زردپر نیز به صورت غیرمجاز صید شد.
قلی‌زاده از شکارچیان متخلف خواست، دست از شکار حیات وحش بردارند که در غیر این صورت از سوی محیط‌بانان دستگیر و بدون هیچ اغماضی و بر اساس قانون با آنان برخورد خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd