ایسنا/ کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد با تشریح میزان بارش‌های اولین باران پاییزی این استان در شبانه‌روز گذشته، برای اوائل هفته جاری آسمانی صاف تا کمی ابری را برای یزدی‌ها پیش‌بینی کرد.
سیدعباس میرحسینی با اشاره به بارش‌های شبانه‌روز گذشته در استان که اولین بارندگی فصل پاییز در این استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: بیشترین بارش از منطقه‌ی توده در روستای ییلاقی ده‎بالا در شهرستان تفت با 5.5 میلی‌متر گزارش شده است.
وی میزان بارش در روستاهای هامانه شهرستان اشکذر را نیز 5 میلی‌متر و روستای هفتهر در شهرستان میبد را 4.5 میلی‌متر به عنوان دیگر مناطق پربارش استان در شبانه روز گذشته ذکر کرد.
میرحسینی بارش‌های شب گذشته ایستگاه فرودگاه شهر یزد را ناچیز و حدود 0.1 میلی‌متر گزارش کرد و افزود: عصر و اوایل دیشب بارش سریع ابرهای هم‌رفتی در سطح استان موجب ناپایداری‌های شدیدی به صورت تندبادهای لحظه‌ای توام با گرد و خاک و رگبار و گاهاً رعد و برق شد به نحوی که علاوه بر بارش در برخی مناطق استان، در شهرهای گاریز، بافق، سبز دشت، نصرآباد، مهریز، عقدا و میبد شاهد وزش بادهای لحظه‌ای با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت بودیم.
این کارشناس هواشناسی وضعیت آسمان یزد طی امروز و فردا را صاف تا کمی ابری اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای روز گذشته شهر یزد 33 درجه سانتی‌گراد بود که امروز سه درجه کاهش یافته ولی به علت چرخش جریانات جوی و جنوبی شدن آنها، از فردا یکشنبه مجدداً به 33 درجه سانتی‌گراد بازمی‌گردد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b