ایرنا/ شرکت آب منطقه‌ای کردستان اعلام کرد در نیمه اول امسال، ۳۸۴ مورد دخل و تصرف در محدوده و بستر رودخانه‌های این استان توسط افراد سودجو و فرصت طلب شناسایی و با متخلفان برابر قانون برخورد شده است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان اظهار داشت: برای ۱۴۷ مورد از این دخل و تصرف‌ها، با مساحت تقریبی ۵۰، ۵ هکتار، پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.
عرفان مومن‌پور اضافه کرد: تاکنون ۵۴ مورد این تخلفات با مساحت تقریبی ۱۵، ۲۶ هکتار به وضع سابق بازگشت داده و از دست متصرفان خارج شده ضمن اینکه تلاش برای آزاد سازی باقی تصرفات نیز با مساعدت دستگاه قضایی در دست انجام است.
وی به اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی بستر رودخانه‌های استان در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون برای ساماندهی و لایروبی بستر و حریم رودخانه‌های استان ۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و در حال هزینه شدن است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان خواستار همکاری بیشتر ارگان‌های مرتبط برای حفاظت از حریم رودخانه‌ها شد و افزود: در این زمینه با افراد سودجو و متصرفان این منابع ملی به شدت برخورد می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34