باشگاه خبرنگاران/ناپایداری‌های جوی از فردا تا آخر هفته در استان بوشهر وجود دارد که رگبار باران، تندباد و رعدوبرق از پیامدهای آن است.
رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز ضمن وزش باد شمال غربی و کاهش نسبی دمای هوا، سرعت وزش این جریانات در سواحل و بر روی دریا به طور نسبی افزایش می‌یابد.
زهرا راستگو افزود: انتظار می‌رود فردا دوباره وزش جریانات جنوبی در سواحل آغاز شود و تا اواسط هفته ادامه یابد.
او ادامه داد: همچنین با توجه به انتقال رطوبت از خلیج فارس به سمت سواحل و افزایش شاخص‌های ناپایداری‌های همرفتی از یکشنبه تا اواسط هفته به تناوب در برخی ساعات روز، افزایش ابر و ناپایداری‌های همرفتی رخ می‌دهد. بنابراین در این مدت در برخی نقاط احتمال رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و در مناطق مستعد ریزش تگرگ، وزش تندباد لحظه‌ای به همراه گردوخاک وجود دارد.
دریانوردان بوشهری مراقب باشند
او بیان کرد: همچنین پیش بینی می‌شود که این ناپایداری‌ها در برخی مواقع بر روی دریا نیز گسترش یابد و سبب رخداد تندباد‌های لحظه‌ای و افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا شود. بر این اساس توصیه می‌شود در این مدت هنگام تردد‌های دریایی جوانب احتیاط و ایمنی در نظر گرفته شود.
رئیس گروه پیش بینی و صدور هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: جهت وزش باد امروز بیشتر شمال غربی تا غربی است با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و بر روی دریا در سواحل مرکزی و جنوبی گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت، اما از فردا به تدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی خواهد شد با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت.
راستگو گفت: ارتفاع موج دریا نیز تا پیش از ظهر فردا، ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی در ساعاتی از عصر امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
او عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۸:۰۵، مد دریا ساعت ۱۴:۵۲ و جزر دوم ساعت ۱۶:۱۹ خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22