ایرنا/مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: امسال ۵۰ واحد تولیدی و صنعتی در این استان به علت تخلف در رعایت استانداردهای تعیین شده به مراجع قضایی معرفی شدند.
هاشم علایی افزود: ۴۶ واحد از این تعداد به اداره کل تعزیرات حکومتی استان و چهار واحد نیز با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند.
وی تامین سلامت و امینی مردم را خط قرمز سازمان استاندارد دانست و گفت: تخلف در تهیه و تولید مصالح ساختمانی بی کیفیت و فاقد استاندارد لازم از جمله مواردی بود که برای آنها پرونده تشکیل شده است.
علایی همچنین تاکید کرد: مهندسان ناظر ساختمانی و نیز همه متولیان امر در مرحله ساخت و ساز نباید اجازه استفاده مصالح بی‌کیفیت و فاقد شرایط استاندارد را بدهند چرا که ساخت خانه ایمن و تامین امنیت سکونت با جان مردم در ارتباط است و حیات مردم در پی استفاده از مصالح فاقد استاندارد دچار مخاطره جدی می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به این که همه زمین‌های بازی و نیز تجهیزات مورد استفاده در شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، گفت: تجهیزات زمین‌ بازی در کل استان تاکنون استاندارد نگرفته‌اند و در این زمینه مکاتبه لازم با شهرداری‌ها و دادستانی استان انجام شده و هشدارهای لازم داده شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همچنین افزود: حدود ۲۰ درصد از تجهیزات شهربازی‌های استان نیز فاقد استاندارد لازم هستند ولی هم‌اکنون از آنها استفاده نمی‌شود و عواقب فعال‌سازی آنها بدون اخذ گواهی استاندارد و بکارگیری اپراتور آموزش دیده به عهده بهره‌برداران است.
وی تاکید کرد: تجهیزات شهربازی مشمول استاندارد اجباری بوده و بهره‌برداران موظف هستند که همه ساله قبل از آغاز فصل بهره‌برداری، نسبت به اخذ گواهی ایمنی اقدام کنند.
علایی همچنین در تشریح برنامه‌های هفته استاندارد(۱۶ تا ۲۲ مهرماه) اضافه کرد: به مناسبت هفته استاندارد، ۱۰ واحد تولیدی و هفت مدیر کنترل کیفیت استان اردبیل طی آیینی تجلیل می‌شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253