ساوالان/نرخ کرایه‌های حمل و نقل مسافری اردبیل به شهرهای مرزی برای زائران اربعین حسینی در حالی از سوی انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان اردبیل اعلام شد که مسؤولان از عدم افزایش کرایه‌ها خبر می‌دهند و مردم از افزایش کرایه‌ها گلایه دارند!
با فرا رسیدن ایام پیاده‌روی اربعین حسینی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به شکل کاروانی و یا انفرادی در حال آماده شدن برای سفر به سوی کوی دوست هستند.
اما یکی از مسائل مهم در این سفر معنوی بحث وسیله حمل و نقل عمومی است تا زائران هم برای رفت و رسیدن به مرز و هم در زمان بازگشت مشکلی نداشته باشند.
علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی ۴۰۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.
وی از آمادگی کامل دستگاه‌های مربوطه و راهداری در این ایام خبر داد و گفت: تمامی مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین راهی آماده ارائه خدمات به زوار حسینی بوده و ناوگان حمل و نقل مسافر نیز از نظر مسائل ایمنی و فنی مورد بررسی ویژه قرار گرفته‌اند.
مساله‌ای که همه ساله و در ایام پیاده‌روی اربعین مردم با آن مواجه هستند، امکان دریافت بلیت اتوبوس و هزینه‌هایی است که برای رفت و برگشت باید بپردازند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از عدم افزایش نرخ کرایه‌های جابجایی زائران اربعین حسینی و اعمال نظارت‌های ویژه بر عملکرد شرکت‌های مسافربری و ناوگان‌ها خبر داد.
اما براساس نرخ اعلامی انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان اردبیل هزینه بلیت رفت از اردبیل به مرز مهران برای اتوبوس ۲۵ صندلی ۱.۷۰۰.۰۰۰ ریال و برای اتوبوس با ۳۰ صندلی در حدود ۱.۴۵۰.۰۰۰ ریال است.
این در حالی است که با توجه به اظهارات برخی کاروان‌های زیارتی برای کرایه دربست رفت و برگشت یک اتوبوس ۴۴ صندلی مبلغ ۱۵یا ۱۶ میلیون تومان اخذ شده که با توجه به قیمت یک ماه گذشته حدود ۵ میلیون افزایش داشته و این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.
از سوی دیگر نبود قطار در استان اردبیل باعث شده تا وسیله نقلیه‌ای غیر از اتوبوس برای حمل و نقل زائران اربعین حسینی در اردبیل وجود نداشته باشد و از این‌رو در این ایام سایر مسافران با مشکلاتی مواجه شوند.
رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل در این خصوص از مردم خواست کسانی که در ایام راهپیمایی اربعین قصد مسافرت به سایر شهرها را دارند سفر خود را برای بعد از سوم آبان‌ماه موکول کرده و یا از طریق سواری و مینی‌بوس‌های بین شهری سفر کنند.
رحمتی از آمادگی راهداری اردبیل در ایام بازگشت زائران اربعین حسینی نیز خبر داد و گفت: تمامی ناوگان اتوبوسی استان از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۹ مهرماه بین مرکز استان و مرزهای مشخص شده تردد خواهند کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253