ساوالان/مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از صادرات ۳ میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ در یک سال گذشته به مقصد کشور ویتنام خبر داد.
صادق صالحی با بیان این مطلب اظهار کرد: در یک سال گذشته بیش از ۳ میلیون و ۶۸۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ طی ۱۳۴ فقره گواهی بهداشتی حمل بین‌المللی دامپزشکی به مقصد کشور ویتنام صادر شده است.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: به‌دلیل مرغوبیت بالا و رعایت استانداردها، شاخص‌ها و الزامات بهداشتی دامپزشکی، پای مرغ تولیدی استان در این کشور مشتریان زیادی دارد.
وی با بیان اینکه این اداره کل به سیستم یکپارچه قرنطینه مرزی کشور متصل است، اضافه کرد: همه مجوزهای بهداشتی و قرنطینه‌ای حمل و جابجایی دام و فرآورده‌های خام دامی پس از انجام آزمایشات و نمونه‌برداری‌های لازم صادر می‌شود و دو مؤلفه نظارت‌های دقیق دامپزشکی و ارتقاء شاخص‌های بهداشتی از عوامل مهم رشد صادرات در منطقه است.
کشور ترکیه واردکننده آلایش غیرخوراکی از استان اردبیل
به گفته وی کشور ترکیه یکی از کشورهای واردکننده آلایش غیرخوراکی از استان است به‌طوری‌که در همین مدت یک میلیون و ۶۸۰ هزار کیلوگرم آلایش غیرخوراکی طی ۷۰ فقره گواهی حمل بهداشتی بین‌المللی دامپزشکی به این کشور صادر شده است.
صالحی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته نزدیک به دو میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، افغانستان و ترکمنستان طی ۶۶ فقره گواهی حمل بهداشتی صادر شده است، تصریح کرد: استان اردبیل یکی از استان‌های مهم در تولید و عرضه جوجه یک روزه برای بازارهای داخلی و نیز یکی از قطب‌های صادرات در کشور است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253