مهر/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان سرمایه گذاری اندک و بیکاری را دو مشکل در استان دانست و خواستار فعال کردن زنجیره فولاد و حمایت از سرمایه گذاران شد.
حسین فیروزی در جریان سفر یک روزه معاون معدنی وزیر صمت به شهرستان قروه و بازدید از معدن طلای ساریگونی و دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی اظهار داشت: بیکاری و سرمایه گذاری اندک دو مشکل اساسی در استان بوده و باید تلاش برای استفاده از ظرفیت های موجود بیشتر شود.
به گفته وی در گذشته سرمایه گذاری های اندکی در کردستان انجام شده و حال نیاز است این میزان افزایش یابد و در واقع سرمایه گذاری در معدن طلای ساریگونی قروه در این راستا بوده و اعلام آمادگی می کنیم برای سرمایه گذاری دوباره شرکت زرکوه در کردستان تا توسعه همه جانبه شکل گیرد.
فیروزی با بیان اینکه مردم شهرستان قروه اهمیت سرمایه گذاری را درک کرده و می دانند این کار تا چه میزان ارزشمند است به دومین مشکل کردستان یعنی بیکاری اشاره کرد و گفت: برای رفع این مشکل باز هم نیاز به سرمایه گذاری داریم چرا که این مهم برای اشتغال و تولید ثروت بسیار اثرگذار بوده و یکی از راه های توسعه کردستان همین مسئله است.
وی همچنین از آمار ۱۲ درصدی بیکاری در کردستان خبرداد و تصریح کرد: طبق اعلام مرکز آمار درصد بیکاری در کردستان ۱۲ درصد است و این میزان متناسب با ظرفیت های موجود در استان عدد بزرگی است و یکی از این همین ظرفیت های معادن هستند که باید بیشتر به کار گرفته شوند.
وی در ادامه نگاه ویژه دیوان محاسبات به سرمایه گذاری را مهم دانست و گفت: اینکه دیوان محاسبات جرئت و جسارت به مدیران برای سرمایه گذاری را می دهد ارزشمند بوده و در واقع ما در گذشته در کردستان چندان در این زمینه کار نکرده بودیم لذا نیازمند این گونه حمایت ها هستیم.
فیروزی خواستار فعال کردن زنجیره فولاد برای توسعه هرچه بیشتر کردستان و تلاش برای سرمایه گذاری های بیشتر شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34