ایرنا/ مردم هرمزگان در ۶ ماه نخست امسال ۱۴۴ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال زکات پرداخت کردند که این میزان در همسنجی با پارسال ۵۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: ۶۶ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال نیز زکات نقدی و ۷۷ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال زکات غیرنقدی بوده است.
علی الهیاری افزود: این میزان زکات شامل ۶۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال زکات واجب، ۷۵ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال زکات فطریه عام و سادات و ۳ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال نیز در قالب زکات مستحبی بوده است.
وی ادامه داد: زکات جمع آوری شده در جهت رفع نیازهای درمانی، عمرانی، مسکن، تحصیل، تهیه جهیزیه و تامین معیشت خانوارهای نیازمند براساس تصمیم شورای زکات هر شهرستان و نیت خیران و مودیان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: همچنین باغداران استان در راستای کمک به نیازمندان اقدام به اهدای درختان مثمر مرکبات و نخل خرما در قالب طرح شجره ﻃﯿبه کرده اند که این درختان از سوی این نهاد پلاک کوبی شده و هر ساله در زمان جمع آوری محصول سود و عاید حاصله از فروش آن صرف امور و محرومان می شود.
وی گفت: طرح شجره طیبه یکی از طرح‌های مناسب برای جمع آوری زکات مستحب است و باغداران یک یا چند درخت را پلاک گذاری کرده تا ثمره آن در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.
هم‌اکنون هزار و ۴۲۹ عامل افتخاری درهرمزگان مشغول فعالیت و ترویج فرهنگ حسنه پرداخت زکات هستند.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121