ایرنا/ سرعت بادهای جنوب شرقی در تنگه هرمز، سواحل جنوب و غرب جزیره قشم به ۲۲ نات رسیده‌است و از این رو اسکله‌های گردشگری قشم به طور کامل تعطیل شد.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: همچنین تمام برنامه‌های حرکت شناورها به جزیره‌های لارک و هرمز برای امروز لغو شد.
علی اشتری افزود: از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز نیز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.
وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود که از تجمع در این بنادر خودداری کنند.
رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: ارتفاع موج در ساحل جنوبی جزیره قشم به چهار پا رسیده و وسعت دید بین پنج تا ۶ کیلومتر است.
وی اظهار کرد: برای فردا(دوشنبه) نیز باد شدید جنوب شرقی و مواج بودن دریا پیش‌بینی می‌شود.
اشتری خاطرنشان کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و همچنین تردد لندینگ‌کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.
هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب‌دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121