ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از ظهر فردا با افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی در جنوب خلیج فارس ارتفاع موج دریا در این مناطق افزایش و شرایط برای ترددهای دریایی نامساعد می‌شود.
پیام مساعدی افزود: بر این اساس توصیه می‌شود در این مدت هنگام ترددهای دریایی جوانب احتیاط و ایمنی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز تا پایان هفته به تناوب در برخی ساعت‌های روز رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.
مساعدی ادامه داد: پیش بینی شده که این ناپایداری‌ها در برخی مواقع روی دریا نیز گسترش یابد و سبب رخداد تندبادهای لحظه‌ای و افزایش ناگهانی ارتفاع موج شود.
وی اظهارداشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری در برخی ساعت‌ها وزش باد و گاهی غبار محلی و در برخی نقاط (به طور غالب نیمه جنوبی) استان افزایش ابر و وقوع ناپایداری موقت جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده باران، رعد و برق وزش تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی شده است.
مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و در هنگام ناپایداری جوی گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.
وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از ۱۲۰ از ظهر فردا در سواحل جنوبی بتدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۵۱ ، جزر ۰۹:۲۷ و مد ۱۸:۴۵ خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22