ایسنا/ استاندار یزد به نقش فرمانداران در کاهش نرخ بیکاری شهرستان‌ها اشاره و بر ضرورت سیاست‌گذاری‌های مناسب در شهرستان‌ها به منظور سوق دادن منابع داخلی بانک‌های شهرستانی به سمت ایجاد اشتغال تاکید کرد.
«محمدعلی طالبی» در نشست هم‌اندیشی معاونان برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری‌های استان که به میزبانی فرمانداری تفت برگزار شد، با اشاره به ضرورت نقش‌آفرینی فرمانداری‌ها در توسعه و ایجاد اشتغال شهرستان‌ها، اظهار کرد: از فرمانداران انتظار می‌رود با اشراف کامل از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهرستان برای توسعه متوازن و ایجاد اشتغال به عنوان بحث محوری استان گام بردارند.
وی با تاکید بر توجه فرمانداران به آمار بیکاری و اشتغال شهرستان، تصریح کرد: فرمانداران باید به دنبال راه‌حل‌های عملیاتی برای کاهش آمار بیکاری باشند که این مهم با برنامه‌ریزی و آشنایی با نمای کلی وضعیت بیکاری شهرستان، چگونگی نحوه دریافت و جذب تسهیلات و خدمات از مرکز استان و شناسایی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان محقق خواهد شد.
طالبی با اشاره به اشرافیت کامل فرمانداران به مسئله اشتغال در شهرستان‌ها، گفت: باید برنامه عملیاتی شهرستان برای کاهش نرخ بیکاری مشخص باشد و در راستای کاهش نرخ بیکاری اقدامات عملی از سوی فرمانداران انجام و ارزیابی لازم از فرمانداران نیز در راستای ایجاد اشتغال انجام شود.
وی با اشاره به نقش محوری معاونان برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری‌ها در توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها، تصریح کرد: معاونان با پیگیری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی شهرستانی و استانی برنامه‌ریزی لازم برای توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان را انجام و مسائل در این حوزه‌ها را مدیریت کنند.
استاندار به ظرفیت‌های قابل توجه حوزه اشتغال شهرستان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها که کمتر مورد توجه قرار گرفتند، با اعطای تسهیلات بانکی بخش از آن قابل رفع است از طرفی فراتر از تسهیلات نیز می‌توان اقدامات بزرگ و ماندگاری را در این حوزه عملیاتی کرد.
وی با بیان این که در کارگروه اشتغال استان بر برنامه‌ریزی لازم توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در این حوزه برای ایجاد اشتغال و ارائه تأکید شده است، گفت: باید با سیاست‌گذاری‌های مناسب در شهرستان‌ها منابع داخلی بانک‌های شهرستانی به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شود و از منابع دیگری مانند وام‌های اشتغال روستایی، ستاد فرمان امام (ره) و سایر منابع در دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد برای عملیاتی کردن برنامه‌های ایجاد اشتغال استفاده بهینه شود.
طالبی در پایان ادامه داد: در سطح استان پرداخت تسهیلات بانکی و حمایت‌های لازم برای ایجاد اشتغال پایدار باید برای بیکاران بومی شهرستان باشد و برای تحقق این هدف، ساز و کارهای لازم توسط مدیران استان تعریف شود تا شاهد انحراف نباشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b