ایرنا/ شهردار یزد در همایش تجلیل از طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که به همت پلیس راهور این استان برگزار شد از برخی رفتارهای ترافیکی شماری از شهروندان انتقاد کرد.
جمال‌الدین عزیزی در این همایش که با اهدای لوح تقدیر به خادمان عرصه ایمن‌سازی، نظم و ترافیک در بخش‌های فنی- مهندسی و فرهنگ‌سازی، همراه بود افزود: گاهی از ۱۰ درصد پارکینگ‌های شهر هم استفاده نمی‌شود و در کنار همین پارکینگ، رانندگان به دنبال جای پارک در خیابان هستند.
وی با طرح این پرسش که شهروندان ما چقدر از پل‌های عابر پیاده استفاده میکنند؟ تصریح کرد: گاهی در اندیشه حذف برخی از این پل‌ها هستیم چون از آن استفاده نمی شود.
وی با بیان اینکه برخی تصادفات رانندگی، دلخراش بوده و لازم است مردم برای کاهش حوادث رانندگی، همکاری بیشتری کنند، یادآور شد: در زمینه دوربین‌های کنترل سرعت، عده ای آنها را عامل جلوگیری از ترافیک و کاهش حوادث و در مقابل هم برخی آن را باعث تصادفات تلقی می‌کنند که باید در این زمینه بررسی علمی صورت گیرد.
شهردار یزد، بحث ترافیک را در عین سادگی، موضوعی سخت و پیچیده توصیف کرد و گفت: بحث‌های ترافیکی از سخت ترین موضوعات یک جامعه است.
وی تامین امنیت در حوزه شهری را مهم و آن را از مولفه‌های تاثیرگذار در زندگی دانست و اظهار داشت: هر چقدر هم امکانات برای مردم ایجاد کنیم اگر امنیت نباشد کیفیت کار آن طور که مورد انتظار است نخواهد شد.
عزیزی گفت: یزد جهانی، امروز بیش از گذشته نیاز به امنیت پایدار دارد ، یزدی که قرار است میزبان گردشگران دنیا باشد باید زبانزد خاص و عام گردد؛ خوشبختانه امنیت در یزد برقرار است و این را گردشگران حاضر در این استان می‌گویند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b