فارس/صونا صرفی وضعیت جوی امروز استان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد اعلام و اظهار کرد: سرعت وزش باد در استان به 40 تا 55 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی زنجان افزود: وضعیت جوی فردای استان هم به مانند امروز خواهد بود که سرعت وزش باد هم در پوشش کمتر نسبت به امروز بالا خواهد بود.
وی با بیان اینکه طی هفته جاری در استان زنجان پدیده خاص جوی روی نخواهد داد، تصریح کرد: استان در این هفته بارش هم نخواهد داشت.
صرفی کاهش دمای بیشینه استان در روز پنج‌شنبه را تنها پدیده جوی استان دانست و گفت: دما در این روز بین سه تا پنج درجه کاهش خواهد یافت.
رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان در پاسخ به سوالی در مورد پیش‌بینی‌های انجام شده برای بارش‌های سال زراعی گفت: ارزیابی‌ها نشان از کم بودن بارش‌ها در مهر و نرمال بودن بارش‌ها در آبان‌ماه دارد.
وی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی دو هفته آینده، استان زنجان بارشی نخواهد داشت.
صرفی از ثبت دمای هفت درجه بالای صفر به عنوان پایین‌ترین دما در سطح استان طی روز گذشته خبر داد و افزود: بالاترین دمای این بازه زمانی با 28 درجه بالای صفر از آب‌بر گزارش شده است.
رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان نوسان دمایی شهر زنجان را طی 24 ساعت گذشته 16 درجه اعلام و تصریح کرد: زنجان در این بازه زمانی دمایی بین 10 و 26 درجه بالای صفر را پشت سر گذاشته است.
وی به دمای 15 درجه‌ای زنجان در حال حاضر اشاره کرد و گفت: این دما در مقایسه با دمای روز گذشته در این ساعت گرم‌تر شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd