ایسنا/ مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه از آغازین روز ثبت‌نام تاکنون 38 هزار و 400 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: سال گذشته حدود 24 هزار نفر از گیلان به همایش اربعین اعزام شدند که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر زائران امسال است.
حسن فعال در گفت‌وگویی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت مسئولیت کمیته ثبت‌نام و اعزام زائران اربعین را بر عهده دارد، اظهار کرد: فرایند ثبت‌نام زوار اربعین از یکم شهریورماه شروع شده و تا 25 مهرماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه از آغازین روز ثبت‌نام تاکنون 38 هزار و 400 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: سال گذشته حدود 24 هزار نفر از گیلان به همایش اربعین اعزام شدند که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر زائران امسال است.
مدیر حج و زیارت گیلان با تاکید بر اینکه زائران باید برای حضور در زیارت اربعین سال 98 به سایت سامانه سماح به آدرس «https://samah.haj.ir» مراجعه و اطلاعات خود را ثبت‌ کنند، گفت: اگر افرادی امکان دسترسی به این سایت را نداشته باشند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی استان در این سامانه ثبت‌نام کنند.
فعال ادامه داد: طبق هماهنگی‌های انجام شده، زائران می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح و همراه با گذرنامه معتبر حداقل دارای سه ماه اعتبار جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0