فارس/ نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: چالش‌های موجود در کشور از تحریم، توطئه و مشکلات موجود نیست بلکه از سوء مدیریت‌هاست و بیکاری، مهاجرت نخبگان و فساد ناشی از سوء مدیریت است و هیچ ارتباطی با تحریم ندارد.
علی‌محمد شاعری در نشست با فعالان سیاسی شرق استان با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر پایه آرای مردمی و ولایت فقیه استوار است، اظهار کرد: همانطور که امام حسین(ع) ظلم را نپذیرفت مسلمانان هم نباید تابع ظلم باشند و باید مستقل و آزاد باشند و زیر بار هیچ ظلمی نروند.
وی ادامه داد: حکومت اسلامی، نظام موروثی و استبدادی نیست بلکه بر اساس اراده و خواست مردم، خدا و قرآن استوار است و بر این اساس همه ما وظیفه داریم نظام و انقلاب اسلامی‌مان را با کارآمدی و رفع موانع و مشکلات و با تدبیر و تلاش مجاهدانه و کار علمی بارور و حمایت کنیم.
عضو خانه ملت افزود: نقش جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا یک نقش سازنده، مثبت، صلح طلب و عدالتخواه است و دنیا هم به این نتیجه رسیده که حق با جمهوری اسلامی است و آمریکا بدعهدی کرده است.
شاعری با بیان اینکه ما مخالف مذاکره نیستیم، تاکید کرد: در شرایط تحریم و تهدید و جنگ طلبی هیچگاه مذاکره نخواهیم کرد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی از مظاهر استقلال و دموکراسی است و در شرایط کنونی، نقش بسیار مهمی در شکل‌‌گیری جریانات سیاسی و اجتماعی دارد و باید پرچمدار مبارزه با استکبار و استعمار باشد.
شاعری با بیان اینکه آمریکا در طول چهل سال نتوانست با تهدید و تحریم به نتیجه برسد و هیچگاه هم موفق نخواهد شد چراکه ایران تابع تهدید و تسلیم نیست، گفت: چالش‌های موجود در کشور از تحریم، توطئه و مشکلات موجود نیست بلکه از سوء مدیریت‌هاست و بیکاری، مهاجرت نخبگان و فساد ناشی از سوء مدیریت است و هیچ ارتباطی با تحریم ندارد.
وی با بیان اینکه مدیران کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم با آرای مردم انتخاب می‌شوند و اگر مردم انتخاب خوب و اثرگذاری داشته باشند مدیران خوبی روی کار می‌آیند، ادامه داد: اگر مردم انتخاب خوب و سازنده‌ای داشته باشند به طور حتم مجلس کارآمد خواهد بود و مدیران کارآمد روی کار خواهند آمد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روحیه انقلابی همراه با کارآمدی برای کشور راه نجات است و در این راستا نمایندگان مجلس باید بالاتر از وزرا باشند تا بتوانند آنها را مدیریت و نظارت کنند و نماینده‌ای که روحیه انقلابی نداشته باشد درگیر فساد می‌شود و از مسیر کارامدی منحرف می‌شود.
شاعری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مظلوم‌ترین انقلاب در تاریخ کشور است و بیکاری، فساد و طلاق از چالش‌هایی است که به دلیل عدم کارامدی مسؤولین بوجود آمده است.
وی به طرح‌های عمرانی منطقه شرق استان اشاره‌ای کرد و افزود: یک عده افراد حاشیه‌ساز نمی‌گذارند بیمارستان تجهیز شده خاتم‌الانبیا (ص) بهشهر افتتاح شود و در این راستا مردم به عنوان افکار عمومی جامعه باید به دور از تعصبات حزبی، محلی و شهرستانی شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب از اقدامات صورت گرفته داشته باشند.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی داشتن کارآمدی و روحیه انقلابی را دو بال نجات کشور یاد کرد و گفت: مدیران و مسوولان کشور نمی‌توانند تنها با داشتن یک بال کشور را از مشکلات نجات دهند.
شاعری با اظهار اینکه وقت نماینده باید در مجلس باشد نه در مجالس عزا و عروسی، گفت: نمایندگان نباید به دنبال کارهای پوپولیستی باشند و نماینده‌ای کارآمد است که نگاه ملی و فراحزبی داشته باشد.
وی از نرخ 2500 تومانی خرید تضمینی گندم دفاع کرد و ادامه داد: حضور نمایندگان در جلسات تخصصی مجلس می‌تواند منافع عمومی را تضمین کند درحالیکه برخی نمایندگان این وقت را در حوزه‌های انتخابیه برای جلسات غیرتخصصی و غیرضروری صرف می‌کنند.
وی از جراحی صورت گرفته در بدنه قوه قضاییه تقدیر کرد و گفت: این کار باعث ایجاد روحیه امید برای مبارزه با فساد در بین مردم شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9