ایرنا/ عضو شورای شهر کرج گفت: ضروری است مناطق بودجه اختصاص یافته به عمران مدارس را در خود مدارس هزینه کنند.
سارا دشت‌گرد امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه در نطق پیش از دستور صد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر کرج با اشاره به اینکه جلوگیری از فعالیت دستفروشان در شرایط اقتصادی فعلی درست نیست، اظهار کرد: مدیریت شهری کرج باید به جای جمع آوری دستفروشان، به فکر ساماندهی آنها باشد چون با جمع آوری فقط نان عده‌ای بریده و شرایط اقتصادی آنها بدتر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی دستفروشان باید به صورت جدی پیگیری شود، ادامه داد: تجمع دستفروشان در برخی مناطق پرتردد مثل چهارراه طالقانی باعث هرج و مرج و ایجاد مشکل برای تردد شهروندان شده به همین دلیل باید هر چه سریعتر نسبت به انتقال آنها به مکان‌های دیگر اقدام شود.
دشت‌گرد در ادامه با گلایه از نحوه هزینه کرد بودجه عمرانی مدارس توضیح داد: ضروری است مناطق بودجه اختصاص یافته به عمران مدارس را در خود مدارس هزینه کنند.
وی مدارس دولتی و نمونه دولتی را نیازمندتوجه بیشتر دانست و ادامه داد: زیبایی مدارس نقش به سزایی در حفظ روحیه و افزایش انگیزه دانش آموزان برای ادامه تحصیل دارد به همین دلیل باید فضای مدارس را شاداب و محیطی دلچسب برای آنها فراهم کرد.
در ادامه این جلسه نائب رییس شورای شهر کرج هم با اشاره به ضرورت ساماندهی مشاغل مزاحم شهری گفت: مشاغل مزاحم به ویژه مکانیکی‌ها دلیل بخش عمده ای از ترافیک شهر هستند به همین دلیل باید فکری برای ساماندهی آنها کرد.
رحیم خستو تصریح کرد: بایدکارگروهی برای رسیدگی به وضعیت این مشاغل ایجاد تا ساماندهی‌آنها به طور جدی وارد فاز عملیاتی شود. دستور ویژه شهردار برای تشکیل کارگروهی در این خصوص و بررسی ویژه این موضوع شد.
وی همچنین با بیان اینکه با شروع فصل مدارس، مدیریت شهری باید ایمن سازی معابر برای تردد آسان دانش آموزان را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: تردد دانش‌آموزان در برخی مناطق از جمله محدوده بین چهارراه کارخانه قند و میدان شهید فهمیده با مشکلات جدی مواجه است و بدون شک خطرساز خواهد شد.
وی با بیان اینکه به دلیل عرض زیاد این مسیر عبور و مرور وسایل نقلیه می تواند برای دانش‌آموزان خطر آفرین باشد، گفت: امیدوارم با پیگیری این موضوع ایمنی دانش آموزان برای تردد از این مسیر تامین شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af