مهر/محمودرضا رسولی در نشستی با مدیرکل دادگستری همدان از ارجاع ۳۷۹ واحد متخلف عرضه موادخام دامی در استان همدان به مراجع قضایی طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر از امنیت بهداشتی و غذایی خوبی در استان همدان برخوردار هستیم، افزود: مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام یکی از وظایف دامپزشکی است و خوشبختانه با تلاش همکاران دامپزشکی تاکنون هیچ گزارشی از وجود کانون های آنفلوآنزا در استان همدان نداشتیم.
وی ضمن اشاره به کنترل و نظارت بهداشتی مواد خام دامی عنوان داشت: بطور متوسط بیش از یکصدهزار بازدید از مراکز تولید، توزیع، عرضه، بسته بندی مواد خام دامی و کشتارگاه های استان همدان در طی سال صورت می گیرد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان افزود: ارزش تولیدات دامی کشور به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد بنابراین حفظ و حراست از این سرمایه، امری ضروری به نظر می‌رسد.
وی گفت: دامپزشکی یکی از زیرساختی ترین ادارات در اقتصاد و بهداشت عمومی جامعه بوده و تضمین‌کننده سلامت، بهداشت و اقتصاد دام و انسان محسوب می شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
رئیس کل دادگستری استان همدان نیز در این دیدار از جمله این سیاست های قضایی را کاهش ورودی پرونده به مراجع قضائی، تعیین تکلیف پرونده های معوقه، حسن برخورد با ارباب رجوع، کادرسازی نیروهای متعهد، تأمین امنیت عمومی جامعه و افراد، حمایت از فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نیز مشارکت در توسعه اقتصادی استان و رفع موانع تولید بیان کرد.
محمدرضا عدالتخواه با هشدار به اشرار و مخدوش کنندگان نظم و امنیت عمومی، بهداشت و سلامت جامعه تأکید کرد: امنیت و سلامت مردم خط قرمز ماست و هر کس با هر عنوان بخواهد به این امر تعدی کند به شدیدترین شکلی برابر قانون مجازات خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e