باشگاه خبرنگاران/رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۴۷ درصد از مرگ‌ و میر‌های دشتستان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.
ماریا خویش‌ دوست بیان کرد: با توجه به اینکه ۴۷ درصد از مرگ‌ومیر‌های شهرستان دشتستان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است , بهورزان و مراقبین سلامت با جدیت، تمامی عوامل خطر و راه‌های تغییر سبک زندگی در جهت سلامت قلب را به مردم آموزش می‌دهند.
او افزود: تغییرات کوچک شیوه زندگی مانند ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز، ترک سیگار و داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی کمک کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: داشتن یک سبک زندگی سالم کار دشواری نیست و فرد برای داشتن قلب سالم با پیروی از این چهار عامل (عدم استعمال دخانیات، داشتن وزن مطلوب، رعایت رژیم غذایی و ورزش) سبک زندگی خود را تغییر دهد و سلامت قلب خود را تضمین کند.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با بیماری‌های قلبی و عروقی تغییر در شیوه و سبک زندگی است گفت: این موضوع نیازمند عزم و اراده همه مردم است و تا زمان که افراد خود مایل به تغییری در این زمینه داشته باشند شاهد بهبود این وضعیت نخواهیم بود.
جمیله معارفی تصریح کرد: داشتن سبک زندگی سالم باعث می‌شود بتوان سلامت جسمی و روحی را بیشتر کرد، همچنین برای دنبال کردن یک سبک زندگی سالم موارد متعددی مانند خوردن غذا‌های سالم، داشتن فعالیت فیزیکی، متعادل نگه‌داشتن وزن و مدیریت استرس را باید رعایت کرد.
معارفی ادامه داد: راه‌های معمولی برای داشتن سبک زندگی سالم وجود داشته، ولی عمل به آن‌ها می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد.
او عنوان کرد: سبک زندگی سالم دور از دسترس نیست، کافی است شروع کنید و با نوشیدن آب، خوابیدن کافی، انجام ورزش، خوردن غذا‌های سالم، سبزیجات و میوه‌های تازه تغییرات اندکی در عادات و سبک زندگی خود ایجاد کنید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22