ایسنا/تعدادی از کارگران شرکت آذرآب اراک در محدوده سه راه خمین(ورودی اراک از سمت تهران) تجمع کردند.
این کارگران که به پرداخت نشدن حقوق معوق خود معترض بودند، یکی از دلایل تجمع اعتراضی خود را عدم برخورداری شرکت از مدیرعامل عنوان کردند.
یکی از کارگران گفت: «صندوق حمایت از بازنشستگان بانک کشاورزی» سهامدار آذرآب است که نه کارخانه را اداره می کند و نه سهام را واگذار می کند.
وی با بیان اینکه کارگران معترض همچنین خواستار برکناری رییس هیات مدیره این شرکت هستند، گفت: طی دو سالی که این تیم شرکت را در دست گرفته از کار خبری نیست، معلوم نیست نمی توانند برای شرکت کار جور کنند یا نمی خواهند.
وی افزود: متاسفانه هر بار برای دریافت حقوق مجبور می شویم به خیابان بیاییم و با چنین اعتراضاتی حقوق مان را مطالبه کنیم.
وی اظهار کرد: بدهی های شرکت به کارگران در حال انباشته شدن است. این شرکت در حال حاضر 150 بازنشسته دارد که خدمت آنها از یکسال پیش تمام شده ولی آذرآب پولی برای تسویه حساب با آنها ندارد.
کارگران معترض می گویند وعده هایی که درخصوص رفع مشکلات داده شده تاکنون عملیاتی نشده است.
بر اساس این گزارش، بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با حضور در جمع این کارگران درخصوص سهام بانک کشاورزی گفت: ظرف یکماه آینده بانک کشاورزی سهام خود را به سهامداری که اهلیتش مورد تایید استان مرکزی باشد واگذار خواهد کرد.
اکرمی تاکید کرد: استان نیز در این خصوص حتما نظر شورای کارگری آذرآب را جویا خواهد شد.
وی درخصوص برکناری رییس هیات مدیره آذرآب که یکی از مطالبات کارگران است، گفت: ترکیب هیات مدیره و مدیرعامل از طرف بانک کشاورزی تعیین شده و با تغییر سهامدار این ترکیب نیز تغییر خواهد کرد.
جواد صابری رییس شورای کار آذرآب نیز، گفت: معاون استاندار در جمع کارگران اظهار کرده است که «رییس هیئت مدیره شرکت اعلام کرده فردا دو میلیون تومان به صورت علی الحساب به حساب کارگران واریز خواهد شد» ولی برای ما که دو ماه حقوق معوق داریم این دو میلیون دردی را دوا نمی کند.
براساس این گزارش، حضور کارگران در این مسیر برای ساعاتی ورود ماشین‌ها به اراک را با مشکل مواجه کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f