باشگاه خبرنگاران/سردار هوشنگ حسینی، فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل در همایش همیاران پلیس نقش همیاران و راهوران محله را در کاهش تصادفات بسیار مهم دانست و گفت: امسال میزان تصادفات منجر به فوت ۵ درصد و میزان حوادث رانندگی ۸ درصد کاهش پیدا کرده است.
او همیاران پلیس را سفیران راهنمایی و رانندگی در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل نام برد و افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر تربیت و فرهنگسازی مناسبی در مدارس انجام شده است تا دانش آموزان با مفهوم اصول اولیه ترافیک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل نیز گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار همیار پلیس در سطح استان اردبیل وجود دارد که تلاش می‌شود از ظرفیت و توانایی‌های آن‌ها برای قانونمندی خانواده‌ها و جامعه استفاده کنیم.
سرهنگ رحیم آقامحمدی بیان کرد: طرح همیاران پلیس با مشارکت دانش آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی با هدف ارتقای فرهنگ ترافیکی در سطح شهر اردبیل اجرا می‌شود.
او افزود: با توجه به شرایط خاص رانندگی در استان و کشور و آمار تصادفات ضرورت دارد از ظرفیت همیاران پلیس در جامعه به نحو احسن بهره ببریم تا کمکی به ارتقای فرهنگ ترافیک کرده باشیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل تصریح کرد: همیاران پلیس که زیر ۸ سال سن دارند بهترین شرایط سنی را دارا می‌باشند تا بتوانند پذیرش قانونمندی را یاد بگیرند چرا که این‌ها آینده سازان جامعه هستند و اگر از الان با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا باشند می‌توانند در آینده در جامعه فرد قانونمند باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253