ایرنا/ سرپرست فرمانداری بانه گفت: در نیمه نخست امسال ۱۵۵ هکتار از مراتع و جنگل‌های این شهرستان مرزی طعمه حریق شد که این میزان در مقایسه مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد افزایش داشته است.
محمد امین زاده با اشاره به اهمیت وجود جنگل و مراتع برای انسان اظهار داشت: امسال ۸۳ مورد آتش سوزی جنگلها و مراتع اتفاق افتاده که باعث شد ۱۵۵ هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی شهرستان طعمه حریق شود.
وی یکی از مهمترین عامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع را وجود پوشش گیاهی فراوان بخاطر بارش مناسب باران در سال قبل اعلام کرد و افزود: بارش باران افزایش چشمگیری داشت و باعث رشد پوشش گیاهی شد بنابراین این پوشش گیاهی یکی از مهمترین عوامل در ایجاد آتش سوزی است که مهار آن را نیز کُندتر می کند.
امین زاده اضافه کرد: سال گذشته ۲۳ مورد آتش سوزی در مراتع و جنگل های بانه اتفاق افتاد که ۱۱۵ هکتار از مراتع و جنگل ها در آتش سوخت که با توجه به آمارها آتش سوزی مراتع و جنگل ها امسال نسبت به سال قبل ۳۴ درصد افزایش داشته است.
وی پوشش گیاهی زیاد، گرمای شدید، عوامل انسانی عمدی و غیر عمدی از مهمترین مشکلات دانست و ادامه داد: اکیپ های اطفای حریق برای کنترل آتش سوزی های در روستاها با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی تشکیل شده و وسایل و امکانات لازم نیز در اختیار آنها قرار داده شده است.
سرپرست فرمانداری بانه گفت: گاهی افرادی به صورت عمدی به منظور سوء استفاده و تعرض به اراضی ملی اقدام به آتش زدن جنگل ها و مراتع کرده‌اند اما تاکنون این متخلفین شناسایی نشده اند.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از آتش سوزی و حمایت از جنگل و منابع طبیعی جلساتی در فرمانداری و بخشداری ها برگزار شده تا همگان نسبت به حفاظت منابع طبیعی و ارزش این منابع آگاه شده و برای حمایت از آن مشارکت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34