مهر/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: بانک اطلاعاتی افراد پر خطر و داری سوء سابقه کیفری در معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان کردستان تشکیل و در حال تکمیل است.
رضا اعظمی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای پیشگیری از جرم استان با موضوع راهکارهای کنترل و کاهش خشونت، اظهار داشت: با توجه به اینکه مصوبات جلسات شورای پیشگیری از جرم استان الزام آور است یکی از موضوعات مهمی که در راستای بحث پیشگیری از جرم خشونت آمیز نرم مثل توهین و فحاشی و جرم های دیگر مثل ضرب و جرح لازم و ضروری است در این جلسات مطرح شود، پیشگیری و کنترل جرائم مربوطه است.
وی با شاره به نقش آموزش و پرورش در خصوص پیشگیری از جرم، افزود: آموزش و پرورش یکی از نهادهای بستر ساز فرهنگی است با کمک مشاورین دانشگاه ها راهکارهای را در زمینه کنترل و کاهش خشونت در جامعه ارائه دهند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ادامه داد: راهکارهای ارائه شده بررسی، پالایش و همه دیدگاه ها مورد توجه قرار گرفت توسط مسئولین آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در این نشست گفت:‌ طرح نظام مراقبت از دانش آموزان در ۲ شهرستان کامیاران و سنندج اجرا شده است.
رشید قربانی با اشاره به هدف این طرح در پیشگیری از جرایم اظهار داشت:‌ از سال ۹۶ این طرح به عنوان پایلوت در دو شهرستان اجرایی شده است اما در کامیاران اکنون جامعیت پیدا کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34