خبرگزاری دانا/رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از امحای ۵۹۶ کیلو فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف خبر داد.
اسماعیل محمودی اظهار داشت: درچهارچوب تشدید نظارتهای دامپزشکی شهرستان دیر، بازرسین شبکه دامپزشکی شهرستان دیر، در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۹۶ کیلوگرم از انواع فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف را کشف و امحاء کردند.
وی گفت: نظارت بر تولید و عرضه انواع فرآورده های خام دامی شامل گوشت قرمز و مرغ و سایر فرآورده های خام دامی بوده که امر نظارت، از عرضه تا فروش یکی از وظایف اداره دامپزشکی می باشد.
محمودی با بیان اینکه عمدترین تخلفات صورت گرفته در این رابطه با رعایت نکردن موازین بهداشتی می باشد افزود: به همین منظور در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۵ هزار نوبت بازدید از مراکز تولید و توزیع فراورده های خام دامی در سطح شهرستان دیر صورت گرفته است.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر تصریح کرد: در صورت مشاهده فراورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف انسانی متخلفان برابر قانون مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.
وی گفت: رعایت نکات فنی و اصول بهداشتی در حمل فراورده های خام دامی از جمله اهداف مورد نظر شبکه دامپزشکی شهرستان دیر می باشد که تاثیر بسزایی در تامین سلامت و حفظ امنیت غذایی شهروندان را دارد.
وی در پایان ز شهروندان خواست به تاریخ انقضاء، شکل ظاهری و تاییدیه دامپزشکی در هنگام عرضه و خریداری فرآورده‌های خام دامی دقت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22