ایرنا/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: درآمد موقوفات ۶ استان کشور اربعین امسال برای خدمات دهی زائران اباعبدالله الحسین(ع) در مهران هزینه خواهد شد.
حجت الاسلام مرتضی عزیزی افزود: اربعین امسال از طریق ادارات اوقاف و امور خیریه ۶ استان کشور ۲ موکب بزرگ فرهنگی و تغذیه و اسکان در مهران راه اندازی شده است.
وی با ذکر اینکه هزینه این موکب با اجرای نیت واقفین است، تاکید کرد: به همین منظور از محل درآمد موقوفات این استان ها برای خدمات رسانی زائران امام حسین(ع) هزینه می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام با اشاره به ایجاد آشپزخانه مرکزی توسط این اداره کل در مهران گفت: روزانه ۱۲ هزار وعده غذا در این مکان پخت و بین زائران اربعین حسینی توزیع خواهد شد.
عزیزی اظهار کرد: ۲۰ تن گوشت و ۴۰ تن برنج تاکنون به این اداره کل از سوی خیران ارسال و کار پخت غذا نیز از فردا آغاز خواهد شد.
به گفته وی، خدمات دهی این موکب ها تا یک هفته پس از برگزاری راهپیمایی اربعین و بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.
وی همچنین از تجهیز امامزاده سید حسن(ع) و علی صالح در مهران برای اسکان زائران اربعین حسینی خبر داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام اظهار کرد: خدمات دهی این اداره کل به زائران اربعین حسینی امسال برای ششمین سال متوالی انجام و در این زمینه شمار زیادی از کارکنان اوقاف و اعضا هیات های امنا امامزادگان و مساجد مشارکت دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a