ساوالان/آئین بهره‌برداری و شروع رسمی تولید و عرضه گوشت مرغ رتبه A در کشتارگاه صنعتی آرتا پروتئین اردبیل با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل و جمعی از مقامات عالی استان برگزار شد.
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل در این مورد اظهار کرد: طرح ارتقاء کیفیت گوشت مرغ تولیدی رتبه A برای اولین بار در سطح استان و به‌طور همزمان در سراسر کشور در روز ملی دامپزشکی آغاز می‌شود و از امروز در تمام کیسه‌های بسته‌بندی تولیدات کشتارگاه‌های طیور استان درجه و سطح کیفی تولید آن ذکر خواهد شد.
وی افزود: مردم می‌توانند مرغ با کیفیت عالی و ممتاز و متوسط و مطلوب را براساس آن سطح‌بندی و طبق سلیقه شخصی انتخاب کنند.
صالحی بیان کرد: احداث، توسعه و ارتقاء کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان یکی از ضروری‌ترین اقدامات در جهت بهداشت و سلامت و نیز تأمین مواد پروتئینی سالم و بهداشتی جامعه است.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، ارتقاء کیفیت گوشت مرغ تولیدی در راستای اصل حفظ حقوق شهروندی و حق انتخاب مشتری است و رتبه‌بندی کشتارگاه‌ها براساس شاخص‌های بهداشتی و بهبود فرآیند تولید و ایجاد رقابت سالم و کیفی بین تولیدات کشتارگاه‌های طیور و افزایش صادرات و توسعه بازار صادراتی از دیگر اهداف مهم این طرح است.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل تشریح کرد: از ۴ باب کشتارگاه صنعتی طیور فعال استان سه مورد در گروه B قرار دارد و فقط یک مورد با تأیید سازمان دامپزشکی کشور شرایط احراز به گروه A را کسب کرده که تولیدات هر دو گروه A و B از نظر بهداشتی و کیفی مورد تأیید دامپزشکی هستند.
وی بیان داشت: کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در هر دو این کشتارگاه‌ها از ابتدا تا انتهای خط کشتار بر فرآیند تولید نظارت بهداشتی دارند و تفاوت فقط در خط کشتار اتوماتیک و بدون دخالت کارگران در پروسه آماده‌سازی و بسته‌بندی کشتارگاه‌های گروه A است.
مدیر کل دامپزشکی استان گفت: با رتبه‌بندی و افزایش کیفیت گوشت مرغ شاهد حضور پررنگ و بیش‌تر محصولات تولیدی استان در بازارهای منطقه و کشورهای همجوار خواهیم بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253