تسنیم/ عباسعلی دانافر در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان یزد که با حضور مسئولان استانی و کشوری در حال برگزاری است اظهار داشت: مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش، اجرای متوازن سند تحول بنیادین است.
وی با تاکید بر این که هیچ سیاستی در آموزش و پرورش نباید اجرا شود مگر اینکه در راستای تحقق سیاست‌های این سند باشد گفت: یکی از نیازهای اصلی در حوزه آموزش خوب، تجهیزات و فضای استاندارد است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد خاطرنشان کرد: نمی‌توان انتظار داشت که اهداف متعالی سند تحول اجرایی شود مگر اینکه دارای فضاها و تجهیزات به روز باشند و بتوان از این ظرفیت به درستی استفاده لازم به عمل آید.
دانافر با بیان اینکه اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تجهیزات و فضا در استان و کشور رخ داد گفت: در استان یزد علاوه بر اقداماتی که از سوی نوسازی صورت گرفت، مجمع خیرین مدرسه ساز در استان یزد هم اقدامات بسیار گسترده و خوبی انجام داده است.
وی افزود: در 5 سال گذشته نزدیک به 200 میلیارد اعتبارات خیری جذب کردیم که این موضوع استان یزد را جزو رده‌های بالای کشور قرار داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه نزدیک به 30 تا 35 درصد فضاهای آموزشی ما غیرایمن است گفت: با وجود اقدامات صورت گرفته باید تلاش بیشتری شود تا بتوانیم تمام فضاهای آموزشی استان را استاندارد کنیم.
دانافر تصریح کرد: یزد هم رشد جمعیت تعداد دانش‌آموزان را داشته و هم با توجه به اینکه یک استان مهاجرپذیر است که سبب شده تعداد دانش‌آموزان افزایش قابل توجهی پیدا کند.
وی ادامه داد: اگرچه ما این سال تحصیلی را خیلی خوب آغاز کردیم ولی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا بتوانیم مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد را برطرف کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه مطابق برنامه ششم توسعه، باید 50 درصد دانش‌آموزان را به رشته‌های مهارتی هدایت کنیم گفت: الان این رقم در استان یزد 38 درصد است که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است اما حتما باید به 50 درصد برسد.
دانافر خاطرنشان کرد: برخی از هنرستان‌های یزد سابقه‌ای بسیار طولانی دارند و تجهیزات آنها دچار فرسودگی و کهنگی شده‌اند که حتما باید نسبت به تجهیز این هنرستان‌ها به امکانات جدید اقدام لازم انجام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b