ایرنا/فرمانده انتظامی خلخال گفت: در نیمه نخست امسال ۳۶ واحد صنفی فاقد پروانه فعالیت و یا دارای تخلف صنفی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا پلمب شد.
سرهنگ سیدهادی موسوی در همایش پلیس، امنیت و اصناف افزود: براساس ماده ۱۵ قانون نظام صنفی کشور برای پیشگیری از تخلفات صفی و رعایت حقوق شهروندی در بازار نظارت بر حسن انجام امور و خدمات اقتصادی در واحدهای صنفی به اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا واگذار شده است.
او اظهار داشت: اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی خلخال در ۶ ماه نخست امسال ۹۵۰ مورد بازرسی و نظارت را در واحدهای صنفی این شهرستان انجام و در بازرسی‌های مشترک سایر دستگاه‌های بازرسی و نظارتی نیز مشارکت کرده است.
وی با اشاره به ممنوعیت عرضه خدمات از سوی متصدیان واحدهای صنفی به بانوان بدحجاب و یا دارای پوشش نامناسب گفت: تجمع در محل کسب، بداخلاقی با مشتریان و مراجعان، رفتارهای هنجارشکن، روابط نامشروع و مواردی از این قبیل جزو تخلفات مشهود صنفی بوده که منجر به برخورد اداره اماکن عمومی با واحدهای صنفی متخلف می‌شود.
او همچنین از افزایش روزافزون معضل سد معابر توسط فروشندگان دوره‌گرد و وانت‌بارها در این شهر انتقاد کرد و افزود: فرماندهی انتظامی خلخال بمدت ۲ هفته عوامل ایجاد سد معابر را از این شهر جمع‌آوری کرد ولی به‌دلیل عدم همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط طرح به‌طور کامل اجرا نشد.
سرهنگ موسوی برخورد با معضل سد معابر را از وظایف ذاتی و قانونی شهرداری اعلام کرد و افزود: فرماندهی انتظامی این شهرستان برای رفع این معضل و تحقق خواسته بازاریان برای جمع‌آوری مشاغل مزاحم با شهرداری اعلام همکاری می‌کند.
وی گفت: این شهرستان عاری از جرایم کیفری سازمان‌یافته همچون زورگیری، سرقت مسلحانه و جرایم خشن است ولی با این حال افزایش روزافزون کشفیات مواد مخدر در این شهرستان نگران‌کننده است.
او اظهار داشت: تشکیل ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده در ۶ ماه اول امسال در این شهرستان زیبنده نیست و از مردم ترویج فرهنگ صلح و دوستی و عمل به فریضه واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر برای کاهش پرونده‌های انتظامی و قضایی انتظار می‌رود.
حجت‌الله مددی، رئیس اتاق اصناف خلخال هم از فعالیت بیش از سه هزار واحد صنفی دارای پروانه فعالیت در این شهرستان خبر داد و گفت: برغم تحریم‌های ظالمانه دشمن در کنار تورم، رعایت انصاف و عدالت از سوی بازاریان خلخال مانع از بروز ناهنجاری شده است.
وی گفت: بی‌توجهی مسئولان امر به معضل سد معابر به یک معضل اجتماعی بزرگ در این شهر تبدیل شده و جولان صدها نفر دست‌فروش، دوره‌گرد وانت‌بارهای پارک شده حامل میوه و کالا بدون نظارت قانونی موجب اعتراض بازاریان شده است.
حجت‌الاسلام کریم اسدی، امام جمعه خلخال نیز در این همایش دین‌مداری، ولایت‌مداری، تبلیغ بودن هزینه دین واحکام الهی، احترام به قانون و پشتیبانی همه‌جانبه از انقلاب و نظام اسلامی را از شاخصه‌های بارز بازاریان این شهرستان دانست و گفت: نقش بازار در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و مقابله با تحریم و تورم تعیین‌کننده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253