تسنیم/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با بیان اینکه مشکل کمبود پارکینگ در سطح شهر کرج مشهود است، گفت: تردد در استان البرز ۴ برابر میانگین کشوری است.
سرهنگ غلامعلی شرق در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که پیش از ظهر امروز در سالن چمران دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، اظهار داشت:استان البرز،استان نوپایی است و شرایط ویژه‌ای دارد.
وی افزود: استان البرز در همسایگی پایتخت قرار گرفته‌ایم و مشکلات ترافیکی و ماموریتی مارا نسبت به استان‌های دیگر مضاغف کرده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با بیان اینکه در کشور در هرکیلومتر مربع 49 نفر زندگی می‌کنند ولی در استان البرز این مقدار 549 نفر است، بیان کرد: استان البرز یازده برابر جمعیت کشور تراکم جمعیت دارد و نیم درصد معابر کشور را در البرز وجود دارد.
وی با بیان اینکه تردد در استان البرز 4 برابر تردد میانگین کشوری است،گفت: استان البرز در بین آزادراه تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین است و از این آزادراه تقریبا ترافیک 15 استان عبور می‌کند.
وی بیان کرد:پلیس راهور به منظور کاهش تصادفات و وضعیت ترافیکی و تسریع در روند آمد و شد شهروندان تلاش می‌کند و سعی دارد با اقدامات آموزشی،فرهنگی و عملیاتی وضعیت را برای مردم بهترکند.
سرهنگ شرق عنوان کرد: در طول یک‌سال گذشته بالغ بر260 هزار دانش آموزان همیار پلیس هستند که در سنوات گذشته آموزش داده‌ایم و همه آن‌ها کارت همیار پلیس از ما دریافت کردند.
وی با بیان اینکه روزانه فقط در ستاد راهنمایی و رانندگی استان بالغ بر 2 هزار نفر ارباب رجوع داریم، ادامه داد: در کل استان البرز روزانه 12 الی 15 هزار نفر مراجعه‌کننده داریم که به آن‌ها خدمات می‌دهیم.
وی با بیان اینکه در طول یک‌سال گذشته 100 هزار نفر در استان البرز راننده متقاضی گواهینامه دریافت کردند، گفت‌: روزانه 300 الی 500 نفر به مراکز تعویض پلاک در سطح استان مراجعه می‌کنند و در سال گذشته بالغ بر 55 هزار نفر از شهروندان به خدمات تعویض پلاک مراجعه کردند.
وی با بیان اینکه در بحث ستاد ترخیص روزانه 500 الی 700 نفر به ستاد مراجعه می‌کنند، اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود موضوع کمبود شدید پارکینگ در سطح شهر است و در حال حاضر بیش از 42 هزار خودرو و 21 هزار موتور سیکلت متوقف شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af