ایسنا/ کارشناس هواشناسی گیلان گفت: انتظار داریم از اواخر وقت فردا تا صبح چهارشنبه به صورت موقت از ناپایداری ها کاسته شود و کاهش ابر اتفاق بیفتد، اما مجددا از عصر چهارشنبه سامانه بارشی جدید وارد استان خواهد شد.
سمانه نگاه در گفت وگویی با بیان اینکه طی امروز شاهد وزش باد گرم به ویژه در ارتفاعات و دامنه های استان بودیم، اظهار کرد: سرعت وزش باد جنوبی در ارتفاعات تالش به حدود 86 کیلومتر بر ساعت رسید.
وی منجیل و رودبار با دمای هوای 33 درجه سانتی گراد را گرم ترین نقاط استان طی امروز دانست و گفت: دمای هوای رشت در گرم ترین ساعت امروز به 31 درجه رسید.
کارشناس هواشناسی گیلات تصریح کرد: براساس پیش بینی ها طی ساعات اخیر با نفوذ توده هوای خنک و ناپایدار به منطقه تغییر وضعیت دمایی اتفاق افتاد و جریانات خنک شمالی جایگزین جریانات گرم جنوبی شدند و افزایش ابر داشتیم.
نگاه، با بیان اینکه ایستگاه هواشناسی در آستارا گزارش رگبار و باران به ثبت رسیده است، عنوان کرد: با فعالیت این توده هوای خنک و ناپایدار طی امشب و فردا افزایش ابر، بارندگی و گاها رعد و برق در استان پیش بینی می شود.
وی از ادامه فعالیت این سامانه ناپایدار تا عصر فردا در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: انتظار داریم از اواخر وقت فردا تا صبح چهارشنبه به صورت موقت از ناپایداری ها کاسته شود و کاهش ابر اتفاق بیفتد، اما مجددا از عصر چهارشنبه سامانه بارشی جدید وارد استان خواهد شد.
دریا طی امشب و فردا مواج خواهد بود و برای انجام فعالیت های دریایی نامناسب است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0