ایرنا/ اداره آموزش و پرورش تالش، ۲ مدرسه ساخته شده از فروش کاغذهای باطله را طی آئینی به بهره برداری رساند.
مدیر آموزش و پرورش تالش عصر دوشنبه در آئین افتتاح مدارس یک کلاسه پروین اعتصامی روستای میناچال و شهید اشرفی اصفهانی روستای خطبه سرای این شهرستان گفت: برای ساخت هر یک از این مدارس با زیربنای ۳۳ مترمربع ، بیش از ۲۰ تن کاغذ باطله جمع آوری و فروخته شده است.
مرتضی مختاری ادامه داد: ۶۰۰ میلیون ریال برای احداث هر مدرسه هزینه شده و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان نیز مشارکت کرده است.
وی افزود: طرح جمع آوری کاغذهای باطله برای مدرسه سازی در تالش، از سال ۹۶ آغاز شده و به زودی کلنگ سومین مدرسه در روستای دولبین به زمین زده خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش تالش گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تفکیک زباله های تر و خشک، مهم است و این حرکت فرهنگی در مدارس تالش از دوره های ابتدایی و راهنمایی آغاز شده است.
سید عیسی مهدوی فرماندار تالش نیز در این آئین با قدردانی از همت جمعی در تدارک مقدمات ساخت این مدارس، ترویج فرهنگ همکاری و همیاری در جامعه را، سرآغاز انجام کارهای بزرگ دانست.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع و سال تحصیلی در مدارس آن، با حضور ۳۲ هزار دانش آموز آغاز شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0